Zahraničné Spoločnosť

India má druhý najvyšší počet prípadov COVID-19 na svete. Prekonala Brazíliu

Zdroj: TASR / AP

NAÍ DILLÍ – India sa v pondelok stala druhou najviac zasiahnutou krajinou sveta, pokiaľ ide o počty ľudí nakazených novým druhom koronavírusu.

 

V Indii podľa údajov ministerstva zdravotníctva dosiaľ zaevidovali 4,20 milióna prípadov infekcie, čím krajina prekonala Brazíliu (4,12 milióna). Viac prípadov zaznamenali už len Spojené štáty, kde je ich celková bilancia 6,25 milióna.

Za posledných 24 hodín hlásili v Indii 90.802 novoinfikovaných, ako aj 1016 ďalších úmrtí, ktorých celkový počet dosiahol 71.642. Brazília eviduje 126.203 úmrtí a v USA ochoreniu COVID-19 podľahlo 188.540 ľudí.

Informácie priniesli agentúry AP a AFP.

India sa v sobotu stala treťou krajinou na svete, kde počet ľudí nakazených koronavírusom SARS-CoV-2 prekonal hranicu štyroch miliónov. Len pred dvoma týždňami pritom prekonala hranicu troch miliónov nakazených.

India už takmer týždeň zaznamenáva najväčšie denné prírastky nových prípadov na svete, hoci mnohí odborníci sa podľa AFP domnievajú, že krajina netestuje dostatočné počty ľudí a skutočné čísla by tak mohli byť ešte vyššie.

Indická vláda sa pritom snaží o otváranie ekonomiky, aby ju po poklese oživila. V pondelok v hlavnom meste Naí Dillí i ďalších štátoch krajiny znova po vyše piatich mesiacoch čiastočne obnovili prevádzku metra s obmedzením počtu cestujúcich.