Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Internetom koluje údajná fotografia BRUTÁLNEHO vraha z Michaloviec: Policajti VARUJÚ! O čo vlastne ide?

Fotografia údajného vraha ženy z Michaloviec je hoax. Zdroj: Polícia SR

BRATISLAVA/MICHALOVCE – Internetom sa šíri fotografia mladíka, ktorý má mať na svedomí novoročnú vraždu v Michalovciach. Zareagovala na to už aj polícia. 

 

Polícia na sociálnej sieti informuje, že fotografia údajného vraha je klamstvom. “Ohrozuje osobu, ktorá s vraždou nemá nič spoločné,” napísali na internete policajti. Profil pod názvom “Anka Zkuchyne” zverejnil neupravenú fotografiu mladého muža, o ktorom tvrdí, že má na svedomí novoročnú vraždu v Michalovciach. Rovnaké tvrdenie sa nachádza v rámci účtu “Ivan Počatko”. Policajti z Krajského riaditeľstva v Košiciach potvrdili, že dezinformácia klamlivo obviňuje z vraždy nevinnú osobu, zároveň ju vystavuje nebezpečenstvu v podobe fyzického násilia – vyhrážkami sa to v diskusnej časti len tak hemží.

Fotografia údajného vraha ženy z Michaloviec je hoax. Zdroj: Polícia SR

Informáciu odstúpili kolegom z Prešovského kraja, v ktorého územnej právomoci sa mal mladík dlhodobo nachádzať. Profil “Anka Zkuchyne” pravidelne zverejňuje dezinformácie a polícia naň viackrát upozorňovala. Primárnym motívom tohto účtu má byť ekonomický zisk.

Ženu dobodal k smrti muž v prvý deň Nového roka v širšom centre Michaloviec. 46- ročná zdravotná sestra sa mala vracať z nočnej služby, keď ju začal naháňať neznámy muž s nožom.