Spoločnosť Domáce

Interpol pátra po Slovákoch. Je medzi nimi aj doživotne odsúdený šéf zločineckej skupiny

Medzinárodná policajná organizácia Interpol momentálne na svojej internetovej stránke eviduje 18 Slovákov hľadaných pre rôznu trestnú činnosť. Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Medzinárodná policajná organizácia Interpol momentálne na svojej internetovej stránke eviduje 18 Slovákov hľadaných pre rôznu trestnú činnosť. Medzi mediálne najznámejších partia na doživotie odsúdený šéf východoslovenskej zločineckej skupiny Róbert Okoličány a jeho komplic Róbert Nigut, na 23 rokov odsúdený Viliam Mišenka alebo Karol Mello, ktorý čelí obžalobe v súvislosti so streľbou na ženu s dieťaťom v Moste pri Bratislave z roku 2004, pri ktorej obaja zahynuli.

 

Medzi ďalšími hľadanými sú osoby hľadané napríklad pre vraždu, podvod, únos alebo nedovolenú držbu zbraní. Spomedzi 18 hľadaných osôb je jedna žena. Devätnástym evidovaným v databáze je Patrik Šnajdr, ktorý bol odsúdený za účasť vo vydieračskom gangu. Slovenská polícia však ešte v máji oznámila, že bol zadržaný v Juhoafrickej republike.

Medzinárodná organizácia kriminálnej polície Interpol funguje od roku 1923. Sídli vo francúzskom Lyone a združuje 190 členských štátov. Spolupracujú v boji proti terorizmu, vojnovým zločinom, organizovanému zločinu, pašovaniu drog, výrobe detskej pornografie alebo korupcii.