Spoločnosť Zahraničné

Írsko bude pred vstupom do krajiny vyžadovať negatívny test na COVID-19

Zdroj: TASR / Milan Kapusta

DUBLIN – Írsko bude pred vstupom do krajiny od soboty vyžadovať od všetkých cestujúcich negatívny test na ochorenie COVID-19. Test nebude môcť byť starší ako 72 hodín. V utorok o tom informovala agentúra AFP.

 

V súčasnosti toto nariadenie platí iba pre cestujúcich zo Spojeného kráľovstva a Juhoafrickej republiky (JAR), kde sa objavili agresívnejšie sa šíriace varianty koronavírusu SARS-CoV-2.

Cestujúci z Veľkej Británie a JAR budú po príchode do Írska musieť podstúpiť 14-dňovú karanténu aj v prípade, že výsledok ich testu na koronavírus bude negatívny.

Írsko je v súčasnosti krajinou s celosvetovo najhoršími ukazovateľmi pandémie koronavírusu SARS-CoV-2. Odborníci pripisujú prudké zhoršenie situácie najmä uvoľneniu opatrení počas vianočných a novoročných sviatkov, ako aj zavlečeniu infekčnejšieho variantu vírusu, ktorý sa prvýkrát zistil v Anglicku. V Írsku, ktoré má necelých päť miliónov obyvateľov, sa od 1. januára počet infikovaných novým koronavírusom zvýšil z 93.000 na celkových vyše 155.000 prípadov nákazy.

Írsko podľa údajov z Univerzity Johnsa Hopkinsa od začiatku pandémie zaznamenalo viac ako 155.000 prípadov nákazy a 2397 úmrtí.