Zahraničné Spoločnosť Top

Ivana dodržala, čo sľúbila. Miesto posledného odpočinku Karla Gotta je hotové

Zdroj: SITA / AP

BRATISLAVA – Manželka nebohého speváka Karla Gotta oznámila verejnosti a najmä fanúšikom maestra správu, na ktorú čakali. Miesto jeho posledného odpočinku je dokončené. Ľudia sa začínajú schádzať k jeho hrobu a zapaľujú sviečky legende. Pamätník je originálny, taký, aký bol aj samotný Gott.

 

Napriek obrovskému smútku a náročnému obdobiu manželka Karla Gotta Ivana nezaháľa. Verejnosti oznámila, kde môžu zapáliť sviečku pre jej manžela. ,,,Ako som sľúbila, touto cestou vám môžem oznámiť, že miesto posledného odpočinku nášho milovaného Karla je dokončené,‘‘ napísala Ivana Gottová na oficiálnej stránke speváka. Zároveň priložila mapu, ktorá na cintoríne Malvazinky dovedie ľudí najkratšou cestou k jeho hrobu. Na pamätníku je vyobrazený spevák a nechýba ani jeho podpis.

 

Zdroj: karelgott.com

Slová podpory

Gottova manželka sa opäť poďakovala všetkým, ktorý jej rodine vyjadrovali a stále vyjadrujú slová podpory a útechy. ,,Ďakujem za všetky emaily, správy, listy, kondolenčné knihy, anjelikov a darčeky. Veľmi si vaše láskavé slová vážim, sú pohladením pre naše boľavé srdcia,‘‘ dodala Ivana.

Rodinu speváka čakajú prvé sviatky bez manžela a otca. Ivana aj v takomto náročnom období nezabúda na ostatných. ,,Prajem vám krásne a pokojné Vianoce v kruhu svojich najmilovanejších. Zdravie a láska blížnych sú najväčší dar a šťastie. Nech sa vám oboch dostane poženahne.‘‘

 

Ivana oznámila správu, na ktorú mnohí čakali. Zdroj: TASR / Bohdan Kopčák

Posledné želanie

Karel Gott odpočíva tam, kde si to prial. ,,Prial si odpočívať tam, kde prežil veľkú časť svojho života, kde to mal rád, a kde sa cítil doma. Verím, že vy, ktorí ste ho mali radi, si cestu k nemu vždy nájdete,‘‘ uviedla Gottova manželka.

Cintorínu Malvazinky sa hovorí aj Smíchovský hřbitov. Patrí medzi najväčšie cintoríny v Prahe. Leží na západnom okraji Smíchova, asi kilometer od Gottovej vily na Bertramke. Na tomto cintoríne sú pochované mnohé známe osobnosti, napríklad prezident Antonín Novotný, divadelný režisér Petr Lébl, spisovatelia Jakub Arbes či Egon Bondy, herci Ferenc Futurista a Eman Fiala, herečky Milada Gampeová a Antonie Nedošinská, hudobný skladateľ Karel Weis, či hudobník zo skupiny The Plastic People of the Universe Milan Hlavsa.

 

Český slávik zostane navždy v srdciach mnohých ľudí. Zdroj: karelgott.com / Martin Kubica

Bojoval do poslednej chvíle

Karel Gott bojoval s rakovinou, neskôr trpel akútnou leukémiou. Zomrel 1. 10. 2019 v kruhu svojich najbližších. Po oznámení tejto smutnej správy sa okamžite začali schádzať jeho fanúšikovia pred vilou na Bertramke, kde Gott so svojou rodinou býval. Verejná rozlúčka s Karlom Gottom sa konala 11. októbra v Paláci Žofín na Slovanskom ostrove v Prahe. O deň neskôr sa konal Gottov pohreb so štátnymi poctami v katedrále svätého Víta na Pražskom hrade. Ten bol určený iba pre pozvaných hostí.

 

Verejnosť sa lúčila s Gottom. Prišli desaťtisíce ľudí. Zdroj: SITA / AP

Mohlo by vás zaujímať:

 

Galéria
Karel Gott stihol ešte naspievať s jednou zo svojich dcér pieseň Srdce nehasnou. Zdroj: karelgott.com
Ľudia počas verejnej rolúčky stáli v rade niekoľko hodín. Zdroj: TASR / AP
Karel Gott zomrel v kruhu najbližších. Zdroj: TASR / Františšek Iván
navigate_before
navigate_next