Župné voľby Top

Ján Struk už nekandiduje na post predsedu v Košiciach

KOŠICE – Ján Struk (Strana moderného Slovenska) dnes prostredníctvom tlačovej správy oznámil, že sa vzdáva kandidatúry na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) v prospech kandidáta Rastislava Trnku (OĽaNO, SaS, KDH, NOVA, Šanca). Vzdanie sa kandidáta Jána Struka zatiaľ nebolo oficiálne zverejnené na stránke KSK.

„Do volebnej kampane na predsedu KSK som vstúpil s predstavou, že KSK musí zmeniť svoju činnosť v prospech obyvateľov nášho kraja. Z rozhovorov s voličmi počas predvolebnej kampane vyplynulo, že voliči by boli radšej, ak by sa kandidáti s podobným volebným programom spojili a tak mali väčšiu šancu urobiť aj niečo pre voličov, nielen pre seba,“ uviedol Struk.

Podporí Trnku

Doložil, že po oboznámení sa s volebným programom kandidáta na post predsedu KSK Rastislava Trnku dospel k záveru, že jeho volebný program sa s ním v prevažnej miere zhoduje, preto sa rozhodol vzdať sa kandidatúry v jeho prospech.

Ján Struk je zatiaľ druhým kandidátom, ktorý sa vzdal kandidatúry. Prvým bol Adama Šepetka, kandidát za stranu NAJ. Na post predsedu KSK pôvodne kandidovalo 15 záujemcov.

Foto: FB / Ján Struk