Domáce Spoločnosť

Kamionistom robí sneh problémy. Pre veľké vozidlá sú niektoré horské priechody uzatvorené

Zdroj: TASR / Ján Krolák

BRATISLAVA – Horské priechody (HP) Vernár, Donovaly a Šturec sú pre husté sneženie uzatvorené pre vozidlá nad desať metrov celkovej dĺžky. Všetky diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú však zjazdné. Informuje o tom Slovenská správa ciest na webstránke Zjazdnost.sk.

 

Povrch niektorých vozoviek je vlhký až mokrý, okrem úseku D3 Svrčinovec – Skalité, kde je vrstva čerstvého snehu do jedného centimetra. Väčšina horských priechodov je prejazdná.

Na cestách II/535 Palcmanská Maša – Sykavka, II/533 Gemerská Poloma – sedlo Súľová a II/549 Úhornianske sedlo – Krásnohorské Podhradie sa nachádza vrstva čerstvého alebo utlačeného snehu s hrúbkou piatich až desiatich centimetrov.

Na HP Dobšiná, Homôlka, Herlianske sedlo, Chorepa, Šturec, Donovaly, Pezinská Baba, Huty, Látky-Prašivá, Javorník, Fačkov, Branisko, Vernár, Podspády, Vrchslatina, Besník, Čertovica, Huty, Šútovce, Zbojská a Štós sa na vozovkách nachádza vrstva čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu do hrúbky jedného až troch centimetrov. Na HP Súľová a Grajnár sa nachádza vrstva kašovitého snehu s hrúbkou piatich až desiatich centimetrov a v okolí Dolného Kubína je hmla s dohľadnosťou do 100 metrov.