Ružinov Župné voľby Top

Kampaň sa priostruje: Bilbordy v Ružinove napádajú účelové koalície

BRATISLAVA – Volebná kampaň sa pred župnými voľbami vyostruje! V bratislavskom Ružinove sa objavili bilbordy, ktoré spochybňujú vznik účelových predvolebných koalícií. Na mušku si zobrali hlavne koalíciu odvekých rivalov KDH a SaS, ktorí sú síce ideologickými nepriateľmi, no do župných volieb sa spojili na jednej kandidátke.

„Dá volič KDH hlas ľuďom, ktorí organizujú dúhový pochod?” píše sa provokatívne na jednom z bilbordy, ktorý je umiestnený priamo vedľa kostola na Tomášikovej ulici. „Dá SASkár krúžok kandidátovi KDH, ktorý chce zatvárať ženy za umelé oplodnenie?” píše sa zas na ďalšom z bilbordov, ktorý umiestnený neďaleko Liberálneho domu, centrály liberálnej SaS.

Jeden z bilboardov

Kampaň naráža na to, že ak by voliči krúžkovali kandidátov len podľa príslušnosti ku koalícii, a nie podľa konkrétneho mena kandidátov, dali by hlas aj ľuďom, s názormi ktorých sa nestotožňujú – či dokonca sú v rozpore s ich svetonázorom.

O účelovosti koalície KDH a SaS v Bratislavskom kraji svedčí aj to, že hoci sa KDH dokázala s liberálmi z SaS dohodnúť na spoločnej kandidatúre na poslancov kraja, kandidáta SaS na župana, Juraja Drobu, KDH podporiť odmietlo, pretože je liberál.

Bilbordová kampaň ďalej útočí na straníckych nominantov, ktorí dnes ovládajú úrad Bratislavského samosprávneho kraja, no väčšina ľudí nepozná ani ich mená a nevie, čo pre nich urobili. Kampaň vyzýva na voľbu nezávislých kandidátov a tých kandidátov, ktorých voliči poznajú podľa mena. Vo voľbách pred štyrmi rokmi v Ružinove pritom zvíťazilo 6 kandidátov jednej a tej istej širokej koalície, ktorí síce kandidovali spoločne, no dnes si často nevedia prísť na meno.

V župných voľbách v Bratislave kandiduje rekordný počet nezávislých kandidátov. Práve jeden z nich, nezávislý kandidát Maroš Mačuha, je podľa informácie na bilbordoch objednávateľom tejto kampane.

Jeden z bilboardov

Autor a foto: red