Domáce Spoločnosť

Kanada prijala ospravedlnenie Slovenska za včerajšie vypískanie ich hymny

Na snímke brankár Slovenska Patrik Rybár, Erik Černák (Slovensko) a Anthony Mantha (Kanada) počas zápasu základnej A-skupiny Slovensko - Kanada na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Košiciach 13. mája 2019. Zdroj: TASR – Martin Baumann

KOŠICE – Organizačný tím majstrovstiev sveta v hokeji sa prostredníctvom svojho riaditeľa Igora Nemečka oficiálne ospravedlnil kanadskému tímu za pískanie fanúšikov počas hymny po skončení zápasu Slovensko – Kanada. V pondelok večer v Košiciach Slovensko prehralo s Kanadou (5:6) gólom, ktorý padol necelé dve sekundy pred koncom tretej tretiny. Výsledok vyvolal búrku nevôle u časti slovenských fanúšikov, ktorí hádzali predmety na ľad a neskôr aj pískali počas hymny víťazného tímu.

 

“Kanadský tím v mene svojho prezidenta Toma Renneyho ospravedlnenie zaslané emailom prijal v plnom rozsahu. Vyjadril pochopenie pre slovenských fanúšikov a ich sklamanie z výsledku. Zároveň podotkol, že si nevie predstaviť šampionát bez takých náruživých a výnimočných fanúšikov, akých má práve slovenský tím,” informoval organizačný tím MS 2019 v hokeji v tlačovej správe.