Politika Zahraničné

Kancelára Kurza kritizovali za nedodržanie opatrení v oblasti sociálneho kontaktu

Kancelára Kurza kritizovali za nedodržanie opatrení v oblasti sociálneho kontaktu. Zdroj: TASR / AP

VIEDEŇ – Rakúsky kancelár Sebastian Kurz sa stal terčom kritiky za nedodržanie opatrení na zabránenie šírenia koronavírusu SARS-CoV-2 počas svojej stredajšej návštevy v údolí Kleinwalsertal na severozápade Rakúska. Išlo o prvú Kurzovu cestu mimo Viedeň od začiatku pandémie koronavírusu, uviedla vo štvrtok agentúra DPA.

 

Kancelár počas návštevy nemal na tvári ochranné rúško. Na fotografiách je tiež vidieť, že veľakrát nebol dodržaný odporúčaný odstup a bez rúšok boli i bežní občania, ale aj ďalší politici.

“Predpokladám, že tento predpis platí v Kleinwalsertale takisto ako vo Viedni,” povedal poslanec Sepp Schellhorn z liberálnej strany NEOS. Vo Viedni hrozia za priestupky proti opatreniam pokuty, pripomína DPA.

Úrad rakúskeho kancelára v reakcii uviedol, že napriek výzvam sa nepodarilo vždy dodržať odstup obyvateľov a novinárov od členov delegácie. Kurz podľa svojho hovorcu občanov viackrát vyzval, dodržiavali opatrenia, ktorých súčasťou je aj obmedzenie kontaktu osôb na otvorenom priestranstve.