Domáce

Kandidát na primátora Nitry v problémoch. Úplatok skryli za reklamnú zmluvu

Foto: SITA / Diana Černáková

BRATISLAVA – Pri pondelkovom zásahu (24.9.) Národnej protikorupčnej jednotky v Nitre policajti zadržali dve osoby, ktoré vyšetrovateľ obvinil z korupcie. V tomto prípade bol úplatok v sume desiatok tisíc eur skrytý za reklamnú zmluvu. TASR o tom v utorok informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

“Prvým z obvinených je konateľ zvolenskej obchodnej spoločnosti, Jozef H. (53). Pre svoje podnikanie si chcel zabezpečiť priaznivé podmienky u akciovej spoločnosti so sídlom v Nitre,” uviedol Slivka. Jej technicko–investičným riaditeľom bol druhý z obvinených, Štefan Š. (51).

 “Jozef mal záujem o Štefanov pozitívny prístup a vplyv v rozhodovacích procesoch súvisiacich s obstarávaním tovarov, služieb a stavebných prác. Jeho budúce rozhodnutia v prospech zvolenskej firmy, vyplývajúce z jeho postavenia a funkcie si mal zabezpečiť úplatkom,” poznamenal hovorca prezídia s tým, že preto jeho firma uzatvorila s ďalšou nitrianskou akciovou spoločnosťou zmluvu o reklame, ktorou mal byť úplatok vo výške 36.000 eur zakrytý.

Včera oboch mužov policajti zadržali a sú obvinení z nepriamej korupcie. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na dva až tri roky. Stíhaní sú na slobode.

Kandidát na primátora Nitry v problémoch. Zdroj: TASR / Henrich Miššovič