Politika Kauzy Domáce

Kauza Čistý deň ešte nie je na konci. Spis preveruje Generálna prokuratúra

Resocializačné zariadenie Čistý deň - Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA – Generálna prokuratúra (GP) SR skúma vyšetrovací spis a postup orgánov činných v trestnom konaní v prípade resocializačného zariadenia Čistý deň. TASR o tom informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

 

Reagovala na vyjadrenie SaS, že generálna prokuratúra v prípade kazy Čistý deň zlyhala. Strana to uviedla v reakcii na zastavenie vyšetrovania týrania klientov resocializačného centra, o ktorom v piatok (12. 7.) informovala TV Markíza.

“V trestnej veci týkajúcej sa resocializačného zariadenia Čistý deň Generálna prokuratúra SR na pokyn generálneho prokurátora z vlastnej iniciatívy preskúmava vyšetrovací spis a postup orgánov činných v trestnom konaní v predmetnej veci,” odpovedala GP na kritiku opozičnej strany.

Týranie chovancov v Čistom dni, na ktoré upozornila opozičná poslankyňa Národnej rady SR Natália Blahová (SaS), sa podľa televízie Markíza nepotvrdilo a spis pôjde do archívu. V zariadení sa však po vyšetrovaní potvrdili podozrenia zo sexuálneho zneužívania, jeden zamestnanec bol odsúdený a súd s ďalším pokračuje.

Galéria
Kauza Čistý deň mala položiť ministra Richtera. Zdroj: TASR / Martin Baumann
Resocializačné zariadenie Čistý deň – Zdroj: SITA/Martin Havran
Resocializačné zariadenie Čistý deň – Zdroj: SITA/Martin Havran
Resocializačné zariadenie Čistý deň – Foto: SITA/Martin Havran
Resocializačné zariadenie Čistý deň – Foto: SITA/Martin Havran
Riaditeľ zariadenia Čistý deň Peter Tománek
navigate_before
navigate_next