Župné voľby Top

Kiska je po voľbách spokojný: Extrémisti dostali výprask

BRATISLAVA – V sobotňajších voľbách do orgánov vyšších územných celkov zvíťazilo podľa prezidenta Andreja Kisku sebavedomé, moderné a demokratické Slovensko.

„Vo väčšine samosprávnych krajov si ľudia zvolili zmenu. Ukázalo sa, že ak si voliči môžu vyberať z dobrých kandidátov, politická súťaž môže byť vyrovnaná a nič nie je dopredu vyhraté, či prehraté,” napísal prezident na sociálnej sieti.

Extrémisti dostali výprask

Zvoleným županom a poslancom samosprávnych krajov drží Kiska podľa vlastných slov palce. „Očakávam, že dokážu prispieť k rozvoju svojho regiónu a k zlepšeniu života ľudí, ktorí im dali dôveru,” zdôraznil. Kiska tiež uviedol, že ho teší, že “extrémisti dostali v sobotu výprask”.

„Stovky ich kandidátov vo všetkých krajoch sme porazili našou najsilnejšou zbraňou – slobodným hlasovaním v demokratických voľbách. Nie, neznamená to, že fašistické zlo na Slovensku sme úplne potlačili. Ale urobili sme dôležitý krok,” povedal prezident. Voliči Jána Luntera podľa hlavy štátu presvedčivo vyhnali fašistu z čela banskobystrickej župy a voliči v iných krajoch nedali extrémistom šancu uspieť.

Foto: SITA/Radoslav Maťaš