Politika Spoločnosť Domáce

Kiska oznámil návrat. Po siedmich rokoch je opäť v Dobrom anjelovi

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Bývalý prezident Andrej Kiska sa vracia do organizácie Dobrý anjel. Pôsobiť bude ako predseda správnej rady.

 

Kiska z Dobrého anjela odišiel v júni 2013 z dôvodu svojej prezidentskej kandidatúry. Návrat oznámil po siedmich rokoch. „Od dnešného dňa na návrh správnej rady sa opäť stávam predsedom správnej rady Dobrého anjela,” uviedol vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti. Pripomenul tiež zásluhy, ktoré si za tento čas organizácia pripísala a poďakoval darcom aj samotným pracovníkom.

„Teším sa, že spolu s týmito fantastickými ľuďmi pomôžeme viac. Teším sa, že zapojíme viac darcov a že naše Slovensko, tak ako v minulosti, aj do budúcna bude ukazovať svoje dobré srdce,” dodal.

 

Kiska sa z politiky začal postupne sťahovať po februárových parlamentných voľbách, v ktorých jeho strana Za ľudí získala 5,77 percenta hlasov a stala sa najmenším koaličným subjektom. Ako líder strany sa nezúčastňoval povolebných rokovaní, vo vláde nezastával žiadnu funkciu a vzdal sa tiež mandátu poslanca ešte pred ustanovujúcou schôdzou. Nevyjadroval sa ani k aktuálnemu politickému dianiu. Na augustovom sneme strany ho na poste predsedu vystriedala Veronika Remišová a Kiska sa utiahol do ústrania. Zdôvodnil to zdravotnými problémami.

Počas pôsobenia vo funkcii hlavy štátu každý mesiac venoval svoj plat na pomoc rodinám v núdzi.