Spoločnosť Koronavírus Domáce Kultúra Top

Kňažko leží v nemocnici s koronavírusom. Neverte lacným exhibicionistom, odkazuje

Zdroj: TASR /– Marko Erd

BRATISLAVA – Stihol odohrať ešte niekoľko predstavení, no zasiahla ho choroba, ktorá aktuálne hýbe celým svetom. Herec a bývalý politik Milan Kňažko na sociálnej sieti oznámil, že mu potvrdili koronavírus.

 

Milan Kňažko sa už šiesti deň trápi s koronavírusom. Jeho stav sa postupne zhoršil a momentálne je hospitalizovaný.

Herec z nemocnice poslal odkaz, ktorým apeluje na ľudí. ,,Vyzývam všetkých, aby nezľahčovali situáciu a rešpektovali nariadenia vlády a zdravotníkov.”

Podľa neho nenosenie rúšok nie je prejav vlastnej slobody, ,,ale bezohľadnosť k slobode tých, ktorých tým ohrozujeme. Neverte lacným exhibicionistom, že Covid je len ľahká chrípka”. Dodal, že prežil desiatky chrípkových ochorení, ale koronavírus nepraje dokonca ani tým, ktorí ,,tieto bludy šíria”.

Podpora od ľudí

Na jeho sociálnej sieti sa behom niekoľkých minút začali objavovať podporné statusy. Pod jeden sa podpísala aj exriaditeľka televízie Markíza Zuzana Ťapáková. ,,Máš úplnú pravdu! Držím palce, si bojovník, vždy si bol, nezlomí ťa ani covid, myslíme na teba.”

,,Veľmi, ale preveľmi na vás myslím, buďte silný a verte v rýchle vyliečenie. Prajem vám to z celého srdca. Ste bojovník, dáte to. Prosím o to aj nášho Otca nebeského,” napísala zase používateľka Marta.

Daniel zase oceňuje, že ľudí upozornil na vážnosť situácie. ,,Prajem skoré uzdravenie a ďakujem, že aj v tažkej situácii ste našli silu upozorniť ľudí, nech situáciu nepodceňujú. Držíme vám palce.”

V nemocniciach je momentálne na Slovensku hospitalizovaných 222 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 187 z nich. Na JIS je 16 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 18 pacientov. Za včerajšok pribudlo 231 nových prípadov.