Politika Domáce Top

Koalícia Spolu a Progresívne Slovensko mala záujem o známu moderátorku. Odmietla ich

Na snímke sprava predseda politickej strany SPOLU — občianska demokracia Miroslav Beblavý a predseda hnutia Progresívne Slovensko Ivan ŠŠtefunko. FOTO TASR - Pavol Zachar

BRATISLAVA – Do tohtoročných eurovolieb sa prihlásili známe aj menej známe tváre. Nové či menšie strany zároveň voľby chápu ako príležitosť zviditeľniť sa a prejsť akousi skúškou pred budúcoročnými parlamentnými voľbami. Príkladom je aj koalícia mimoparlamentných strán Spolu a Progresívneho Slovenska. Na ich kandidátku obsadili plný počet uchádzačov. Podľa informácií Glob.sk však mali záujem aj o známu moderátorku TV Markíza, Veroniku Cifrovú Ostrihoňovú. 

 

Kandidátky do európskych volieb zostavovali strany začiatkom tohto roka. Podať ich museli do 24.februára. Informáciu o tom, že ponuku dostala aj známa televízna tvár, nám potvrdila aj samotná moderátorka. “Ako redaktorka nezávislého spravodajstva nie som pochopiteľne členkou žiadnej politickej strany alebo hnutia,” uviedla pre Glob.sk Ostrihoňová. Zároveň tvrdí, že koalícia ju naozaj oslovila. “Ponuku som dostala, no nemám záujem o kandidatúru do žiadnych volieb a ani som v tomto smere nevyvíjala žiadnu iniciatívu,“ uviedla moderátorka.

Ostrihoňová si počas 19. ročníka ankety osobností televíznej obrazovky OTO 2018 prevzala sošku za oblasť redaktor spravodajstva.

 

Veronika Cifrová Ostrihoňová je známa spravodajkyňa. Zdroj: facebook Veronika Cifrová Ostrihoňová

O stanovisko k téme sme opakovane požiadali stranu Spolu aj stranu Progresívne Slovensko. Ani jedna z týchto strán neodpovedala.

Koalícia týchto dvoch strán na kandidátku obsadila štrnásť mien. Voľby do Európskeho parlamentu sa v celej Únii uskutočnia od 23. do 26.mája. Slováci si budú svojich zástupcov vyberať v sobotu 25.mája.