Kauzy Domáce Top

Kočner sa v Threeme dohadoval aj s Ruskom: Kvôli podpisom na zmenkách treba vymyslieť dobrý príbeh

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Nad Ruskom a Kočnerom sa zmráka. Už zajtra sa spolu opäť postavia pred trestný senát Špecializovaného trestného súdu. Sú obžalovaní zo zločinu falšovania zmeniek. Podľa Denníka N ich spoločný úmysel oklamať Markízu dokazujú aj správy z Threemy. 

 

Správy sa týkajú ešte civilného sporu, ktorý Kočner zrejme vďaka bývalej štátnej tajomníčke Monike Jankovskej a vďaka sudkyni Zuzane Maruniakovej vyhral. Podľa správ Kočner Ruska úkoloval, čo a ako má hovoriť, aby ich spoločný plán vyšiel. “Výstupy sú výborné. Si proste mediálna hviezda,” chválil podľa denníka Kočner Ruska cez Threemu po pojednávaní.

Rusko bol spokojný tiež. “Suhlasim, pozrel som vsetky. Myslim, ze su ‚dakus‘ nestastní. Najma ten Valko ich vykolajil a Kamencek (právnik Markízy Tomáš Kamenec, pozn. redakcie) posobil ako taky nestastny kamienok,” mal odpísať Rusko.

Kočner súhlasil: “Presne.”

Rusko na záver dodal: “A pokial ide o hviezdu- to viem. A celkom dobre sa pri mne vezies.”

Rusko je obžalovaný až v dvoch kauzách. Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

Muži sa však dopustili chyby a právnici Markízy našli v ich príbehu nezrovnalosti. Kočner sa preto dohadoval s Ruskom ako majú chybu napraviť pred ďalším pojednávaním.

“Neboj, vsetko poviem, tak ako treba. Az sa budu cudovat, preco na to neprisli sami. A uz sa tym netrap a bez plavat-treba ti” odpisuje Rusko na Kočnerove inštrukcie.

“Ku…a. Hlavne že ty si šlang. Štíhly a dlhovlasý,” napísal Ruskovi Kočner a informoval ho, že ide mimo Slovenska. Žartoval, že je maskovaný, aby ho na letisku nespoznali. “Mas bradu? Aby som vedel kamosom do NČ (Nového času, pozn. redakcie) poslat popis?” pýta sa podľa Threemy Rusko.

“Mám masku Kuciaka,” mal odpísať Kočner len niekoľko týždňov po novinárovej vražde.

Problémom sú aj podpisy

Jedným z nedostatkov verzie obžalovaných je rozdielnosť Ruskových podpisov. Preto podľa Threemy mužov trápila písmoznalkyňa, ktorú zohnala Markíza.

“Naozaj im viem veci vysvetlit a dokazat, ze v priebehu 4 rokov som sa naozaj podpisoval dvomi sposobmi. Mozu si dohladat originaly v instituciach a preverit podpisy tych druhych ludi na darovacich zmluvach, ktori realne existuju a urcite to potvrdia. Nech maju robotu aj oni. K ziadnemu inemu vysledku ich to nedovedie,” upokojujoval Rusko Kočnera.

Kočner Ruskovi píše, nech si vymyslí dobrý príbeh, ktorým dva rozdielne podpisy vysvetlí. “Hlavne tej poje…nej bande pisálkov to logicky vysvetli. Prečo si mal dva druhy podpisov,” pripomína Kočner. “Aký príbeh na to dáš. Možno že súkromné veci s tým R a firemné kvačkou. Ale občas si to aj ako prišlo. Len to musí mať nejakú logiku.”

Mohli sme tu vládnuť

Rusko sa s Kočnerom pozná už od školských čias. Obaja muži pochádzajú z Liptova a ako sami s obľubou vravia, stretávali sa na súťažiach Hviezdoslavov Kubín. Neskôr sa ich cesty stretli na vysokej škole a potom sa dostali do sporu, ktorý obom zmenil život. Zmenky mali ukončiť práve kauzu Gamatex, kde títo dvaja muži bojovali o Markízu. “Keby si nemal pred 20 rokmi okolo seba ko…ov (a Vierku), a neposlal by si ma dop…, dnes sme tu mohli vládnuť a rozdávať karty. Ale nevadí. Zamiešame… a rozdáme,” napísal Kočner Ruskovi.

Článok budeme aktualizovať.