Kočnerovi súd ustanovil náhradnú obhajkyňu. Je ňou dcéra šéfa súdu

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BRATISLAVA – Špecializovaný trestný súd ustanovil vo štvrtok 2. januára podnikateľovi Marianovi Kočnerovi náhradného obhajcu v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Kočner čelí obžalobe z objednávky vraždy. Náhodným elektronickým výberom bola vybratá Natália Trubanová, dcéra predsedu Špecializovaného trestného súdu Michala Trubana. Informoval o tom Denník N.

Súd toto rozhodnutie odôvodnil tým, že obhajcom Kočnera Marekom Parom sa zaoberá Advokátska komora, a hrozí, že bude disciplinárne potrestaný. Dôvodom je to, že sa s Kočnerom cez aplikáciu Threema dohadovali na diskreditácii vyšetrovateľov alebo prokurátorov. Komora doteraz nevyriekla svoj záver. „Ak by sa niečo také stalo, alebo ak by Para na pojednávanie neprišiel z iného dôvodu, nahradí ho Trubanová. Ak sa Para bude na pojednávaní zúčastňovať, Trubanová sa k obhajobe nemusí nikdy dostať. Para sa k tomu, že ho prešetruje advokátska komora, nechce verejne vyjadrovať,“ píše Denník N.

Advokátka má teraz desať dní na to, aby si naštudovala celý spis. Hlavné pojednávanie je totiž naplánované na 13., 14. a 15. januára.

Viac o téme: advokátka, Denník N, disciplinárka, hlavné pojednávanie, kauza vraždy novinára, Marek Para, Marián Kočner, Natália Trubanová

Súvisiace články