Kollár a spol zostávajú vo väzbe. Najvyšší súd zamietol ich sťažnosť

BRATISLAVA – Podnikateľ Zoroslav Kollár, bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu (NS) SR Jarmila Urbancová a expodpredseda Okresného súdu Bratislava III David Lindtner zostávajú vo väzbe. Senát 4T Najvyššieho súdu SR zamietol ich sťažnosť voči nedávnemu rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku stíhať ich väzobne. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

 

„Senát zároveň na podklade sťažnosti prokurátorky rozšíril dôvody väzby u obvinených Zoroslava K. a Davida L. aj o preventívnu väzbu,“ uviedla Važanová.

„Nemôžeme zatiaľ na rozhodnutie NS SR reagovať, keďže nemáme k dispozícii písomné zdôvodnenie rozhodnutia. Som presvedčený, že dôvody kolúznej väzby u Jarmily U. neexistujú,“ uviedol pre TASR obhajca bývalej podpredsedníčky NS SR Peter Erdős. Advokát už počas rozhodovania na ŠTS zdôraznil, že nevidí trestné stíhanie jeho klientky ako dôvodné.

Trojicu zadržala NAKA 28. októbra v rámci akcie Víchrica. Následne Ústavný súd SR 29. októbra dal súhlas na vzatie do väzby pre Jarmilu Urbancová a Davida Lindtner. Všetci traja sú obvinení zo zločinu prijímania úplatku, prípadne zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu.

Viac o téme: Jarmila Urbancová, Najvyšší súd SR, NaKA, podnikateľ, sťažnosť, väzba, zamietnutie, Zoroslav Kollár

Súvisiace články