Domáce Komentáre a názory Top

Komentár Mateja Hlôšku: Úkladná vražda, alebo nutná obrana?

Nishit Timothy Zdroj: topky

Nishit s indickými koreňmi je stále vo väzení. Vraj úkladná vražda. Nadránom 7. októbra na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí nožom smrteľne zranil 37 ročného Braňa. Rozpútali sa fundované debaty o imigrantoch, negroch, alahuakbaroch. Vsetkym to bolo jasné. Až kým sa neobjavilo to video.

Záznam incidentu. Zdroj  Justice for Timothy on FB

Avšak aj po zverejnení videa sa objavujú články, v ktorých označujú Inda Nishita ako útočníka. Tam už len treba spomenúť ten starý vtip o agresívnych nórskych fjordoch, ktoré sa nebezpečne priblížili k mierumilovnej sovietskej jadrovej ponorke. Kto vidí na videu udalosti, smerujúce k úkladnej vražde?

Podľa videozáznamu nechcel Nishit prave v ten večer čeliť trom statočným bojovníkom. Ale musel. Nedali mu na výber. Ustupoval dozadu dosť. Až kým už nemal kam ustupovať. Na rozdiel od nebohého Henryho Acordu sa Nishit udržal na nohách, takže ho hrdinovia nemohli kopnúť do hlavy. A potom Nishit prispôsobil intenzitu obrany intenzite útoku.

Ak niekomu nie je jasné, čo sa tam stalo, ak sa nejaký prokurátor, policajt, či sudca rozpakuje tú vec za minútu posúdiť v prospech Nishita, tak potrebuje, aby si ho podali tri ožraté hovädá, odhodlané na všetko.

Ako je možné, že Nishit je obžalovaný z úkladnej vraždy? Ako je možné, že je vystavený justičnej šikane? A prečo je pojednávanie až v októbri? Kvôli horúčavám? Alebo si sudca potrpí na okrúhle výročia a drží sa zásady “do roka a do dňa?”