Spoločnosť Zahraničné

Komplikáciám spojeným s COVID-19 podľahla aj vdova po astronautovi Glennovi

Komplikáciám spojeným s COVID-19 podľahla aj vdova po astronautovi Glennovi. Zdroj: TASR / AP

WASHINGTON – Komplikáciám spojeným s infekčným ochorením COVID-19 podľahla v utorok vo veku 100 rokov aj Annie Glennová, vdova po americkom astronautovi a neskôr aj senátorovi Johnovi Glennovi. V noci na stredu o tom informoval spravodajský magazín Time.

 

John Glenn bol prvým americkým astronautom, ktorý trikrát obletel Zem a v roku 1998 – vo veku 77 rokov – sa účasťou na lete raketoplánu Discovery v rámci misie STS-95 stal aj najstarším astronautom vôbec.

Glennovej smrť potvrdil i predstaviteľ amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) Jim Bridenstine. Dodal, že Glennová bola ďalším z radu vyše storočných ľudí, ktorí rýchlo podľahli novému koronavírusu.

Ako v noci na stredu informovala agentúra AFP, Spojené štáty zaznamenali za posledných 24 hodín 1536 úmrtí na nový druh koronavírusu. Celkový počet mŕtvych v krajine sa tak zvýšil na 91.845. Vyplýva to z údajov, ktoré v noci na stredu zverejnila americká Univerzita Johnsa Hopkinsa.

USA zostávajú krajinou, ktorú pandémia koronavírusovej choroby COVID-19 zasiahla najťažšie, pokiaľ ide o počet úmrtí i počet potvrdených prípadov infekcie.

Z údajov univerzity so sídlom v meste Baltimore, ktorá priebežne sleduje štatistiky o pandémii z celého sveta, bolo v Spojených štátoch dosiaľ potvrdených celkovo viac ako 1,5 milióna prípadov nakazenia.