Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Banská Bystrica Prešov Košice Top

KONIEC známej značky LEKÁRNE? Má obrovské problémy a miliónové straty: PREPUSTILA už vyše 120 ľudí

Podnikanie, prepúšťanie, peniaze, financie, Slovensko. Ilustračná foto. Zdroj: Pixabay/Freepik
Ilustračná foto. Zdroj: Pixabay/Freepik

SLOVENSKO – O prežitie bojuje známy internetový predajca liekov. Pilulka už prepustila každého tretieho zamestnanca, ale na záchranu potrebuje milióny eur.

Česká spoločnosť Pilulka Lekárne má za sebou bolestivú transformáciu. S výnimkou Slovenska sa stiahla zo zahraničných trhov a prepustila tretinu zamestnancov. Informuje o tom Forbes s tým, že stále jej chýba kapitál v objeme minimálne 3,2 milióna eur. Nie je preto isté, či prežije.

Problémy sú následkom nezvládnutej expanzie na zahraničné trhy, keď v rámci strednej Európy prišiel útlm internetového nakupovania po skončení pandémie. Minulý rok bol pre firmu dosiaľ najťažší, keď prerobila 7 miliónov eur, čo je o 4,4 milióna eur hlbší prepad, ako rok predtým.

Firma v záujme záchrany prešla zásadnými zmenami. Podnikanie ukončila v Rumunsku, Rakúsku aj Maďarsku. Zároveň vlani prepustila tretinu zamestnancov. V centrále zo 137 ľudí zostalo 67. V rámci skladov a dopravy prišlo o prácu 52 ľudí zo 162. Celkovo tak ušetrila tretinu nákladov. Ale zdá sa, že ani to nemusí stačiť. Hľadá investora a pripúšťa, že v hre aj predaj celej spoločnosti.

Prečítajte si tiež:


AKTUÁLNE Veľký reťazec na Slovensku ohlásil, že ZATVÁRA všetky predajne! Je to jeho definitívny koniec? Všetko môže byť inak