Regióny Bratislava Banská Bystrica Košice Nitra Prešov Trenčín Trnava Žilina Dunajská Streda

BRUTÁLNY nárast POZITÍVNYCH! Iba za posledné ŠTYRI DNI ich je takmer 4000

SLOVENSKO – Stále viac krajov je v ohrození! Situácia v súvislosti s ochorením na Covid-19 je stále kritickejšia. Počet pozitívne testovaných každým dňom stúpa. Len od pondelka do štvrtka vrátane, ich bolo 3838! Za rovnaký čas pribudlo až 21 úmrtí na covid. V tejto čiernej štatistike vedie Žilinský kraj, po ňom nasleduje Prešovský a Košický kraj. 

 

Od pondelka, teda iba za posledné štyri dni pribudlo až 3838 pozitívne testovaných PCR testami! Uvádza to Národné centrum zdravotníckych informácií. Najhoršie je na tom Žilinský kraj s 855 pozitívne testovanými. Hneď po ňom si pozitívne testovaných “po bratsky” rozdelili Prešovský a Košický kraj v počte 685. “Najvyšší počet pozitívne testovaných osôb RT-PCR testami bolo zaznamenaných v Žilinskom kraji, za ním boli Košický, Prešovský, Trenčiansky, Bratislavský, Trnavský, Nitriansky a Banskobystrický kraj,” potvrdila hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií Alžbeta Sivá. “Hospitalizovaných je ku dnešnému dňu 496 pacientov, z toho potvrdené ochorenie má 396 osôb,” doplnila s tým, že na Jednotke intenzívnej starostlivosti je ku dnešnému dňu 54 pacientov a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 45 ľudí.

Poet pozitívne testovaných od 20. do 23. 9. 2021.
Zdroj NCZI

Najviac pozitívne testovaných od 20. – 23.9.2021

Žilinský kraj – 855

Prešovský kraj – 685

Košický kraj – 685

Trnavský kraj – 366

Bratislavský kraj – 353

Trenčiansky kraj – 338

Banskobystrický kraj – 308

Nitriansky kraj – 248

 

Takto bude vyzerať mapa Slovenska platná od pondelka 27.9.2021
Zdroj: corona.gov

Čo prinesie budúci týždeň

Od budúceho pondelka sa mapa rozdelenia okresov podľa zafarbenia mení, a to opäť k horšiemu. V zelenej fáze, teda v monitoringu, ostáva jediný okres! Jedinú farbu nádeje má Dunajskostredský okres v Trnavskom kraji. Naopak, piatim okresom, ktoré sú zatiaľ bordové, čiže v 2. stupni ohrozenia, môže hroziť čierna fáza. Ide o okres Bardejov, Krupina, Rožňava, Skalica a okres Stará Ľubovňa.

Celkový počet s potvrdeným ochorením a počet pacientov s pľúcnou ventiláciou.
Zdroj: NCZI