Spoločnosť Politika Koronavírus Zahraničné Top

Koronavírus neobchádza ani známe osobnosti. Nakazil sa princ Charles, Boris Johnson, ale aj svetoznámi herci

Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Pandémia koronavírusu v súčasnosti straší celý svet. Ľudia sa chránia rúškami, minimálne vychádzajú z domu a snažia sa zabrániť prípadnému ďalšiemu šíreniu tejto nebezpečnej nákazy. Diagnóza Covid-19 však neobchádza ani svetoznáme osoby – spevákov, hercov či členov kráľovskej rodiny.

 

Jedno z posledných zverejnených potvrdených prípadov u známej osobnosti sa udialo v strede týždňa. Konkrétne u následníka britského trónu princa Charlesa, 71-ročného syna kráľovnej Alžbety II. Podľa medializovaných informácií má mať princ mierne príznaky a cíti sa dobre. U jeho manželky Camilly nebola nákaza potvrdená. Kráľovná Alžbeta spolu s manželom Phillipom odišli do svojho sídla v paláci Windsor.

V piatok krátko popoludní bola medializovaná aj informácia, že koronavírusom bol nakazený aj britský premiér Boris Johnson. Má mierne príznaky a je v izolácii vo svojom sídle na Downing Street. Vládu bude riadiť na diaľku. Informoval o tom na sociálnej sieti Twitter. “Spolu to dokážeme poraziť,” napísal.

Koronavírus potvrdili aj známemu britskému hercovi a spevákovi Idrisovi Elbovi. Hviezda komiksového filmu Thor spoločnosti Marvel o pozitívnom teste informovala cez svoj účet na sociálnej sieti. Elba fanúšikov napísal, že sa cíti dobre, nemá skoro žiadne príznaky, avšak je v karanténe, odkedy sa dozvedel o tom, že je nakazený. “Zostaňte doma a bude pragmatickí,” vyzval ľudí. Samotný herec nevedel povedať, odkiaľ sa nakazil, ale boli medializované jeho fotografie s inou nakazenou – manželkou kanadského premiéra Justina Trudeaua Sophie Grégoire Trudeau.

Sophie Grégoire Trudeau symptómy vykazovala po tom, ako sa zúčastnila konferencie vo Veľkej Británii. Spolu s manželom sa nachádzali v dobrovoľnej karanténe. Ako uviedla, má ťažšie príznaky, ale ostala optimistická a verila, že sa čoskoro vylieči a bude v poriadku.

Pozitívna na koronavírus bola aj herečka z obľúbených filmov o agentovi 007 Olga Kurylenko. Zažiarila vo filme Quantum of Solace. Medzi jej hlavné symptómy patrila horúčka a únava. “Starajte sa o seba a berte túto situáciu vážne,” vyzvala ľudí. Následne v sobotu svojich fanúšikov informovala, že bola úplne vyliečená.

Herci aj speváci

Medzi pozitívne testované známe osobnosti patrí aj hviezda obľúbeného seriálu Hra o tróny Kristofer Hivju. Seriálový Tormund má podľa vlastných slov mierne príznaky, pričom on a jeho rodina je v dobrovoľnej karanténe tak dlho, ako to bude potrebné. “Sme v dobrej kondícii – iba ja mám mierne symptómy prechladnutia. Sú však medzi nami ľudia, ktorí sú v oveľa väčšom nebezpečenstve a nákaza môže pre nich byť fatálna. Vyzývam ľudí, aby boli extrémne opatrní – umývajte si ruky, dodržiavajte 1,5 metrovú vzdialenosť od ostatných, buďte v karanténe. Proste robte všetko, aby ste zabránili ďalšiemu šíreniu nákazy,” napísal.

Nákaza neobišla ani známeho Hollywoodskeho herca Toma Hanksa. Milovanému Forrestovi Gumpovi potvrdili koronavírus na dovolenke v Austrálii. Pozitívna bola aj jeho manželka Rita Wilsonová. Hankovi potvrdili koronavírus počas natáčania životopisu o Elvisovi Prasleym, v ktorom hrá Colonela Toma Parkera. “Čaute kamaráti. Rita a ja sme v Austrálii. Cítime sa trochu unavene, akoby sme boli prechladnutí,  máme aj bolesti svalov. Rita mala nepravidelné zimomriavky, ktoré prišli a hneď odišli. Rovnako teploty. Aby sme boli fér, boli sme testovaní na koronavírius a zistili sme, že sme pozitívni,”napísal Hanks na sociálnej sieti.
Na nový koronavírus bol testovaný aj Aaron Tveit. Muzikálový herec známy z Moulin Rouge či muzikálového filmu Bedári o tom informoval na sociálnej sieti s tým, že je šťastný, že mal iba mierne sypmtómy, ktoré sa podobali prechladnutiu. “Bol som v karanténe, odkedy zavreli Broadway v utorok 12. marca. Cítim sa omnoho lepšie,” informoval svojich fanúšikov. Priznal, že ide o veľmi nebezpečný vírus. Poukázal aj na zaujímavú skutočnosť – podľa jeho slov môžu ľudia spozorovať, že sú nakazení vtedy, ak stratia chuť a čuch. “Pre bezsymptomatických ľudí to môže byť naozaj silný signál k tomu, že môžu byť nakazení,” napísal herec. “A ak sa aj necítite chorí, alebo nevykazujete symptómy – dávajte si pozor, ostante zdraví a dúfam, že sa čoskoro uvidíme v divadle,” uzavrel.

Mediálna kačica

Našiel sa už aj prípad, keď bola známa osobnosť označená za pozitívnu na Covid-19 omylom. Stalo sa tak v prípade speváka známej nemeckej kapely Rammstein Tilla Lindemanna. Ten mal byť podľa medializovaných informácií po nákaze koronavírusom vo vážnom stave na jednotke intenzívnej starostlivosti v berlínskej nemocnici. Predtým absolvoval koncert v Moskve. Do berlínskej nemocnice išiel z dôvodu vysokej horúčky. Spevákovi mali zistiť zápal pľúc. To, že by išlo o koronavírus, však poprela samotná skupina. “Včera (vo štvrtok) večer bol Till Lindemann na radu lekára kapely prijatý do nemocnice. Noc strávil na jednotke intenzívnej starostlivosti, ale bol presunutý, keď sa cítil lepšie. Till mal negatívny test na koronavírus,” uvádza sa vo vyhlásení skupiny zverejnenom na Facebooku.