Spoločnosť Koronavírus Domáce Top

Koronavírus vzal život ďalšej klientke Domova sociálnych služieb. Nových prípadov je 26

Zdroj: TASR / Oliver Ondráš

BRATISLAVA – Na Slovensku pribudlo ďalších 26 nových prípadov nákazy novým koronavírusom. V pondelok (20. 4.) otestovali 2694 osôb. Celkovo tak Slovensko má 1199 pozitívne testovaných ľudí na nový koronavírus. Ochoreniu COVID-19 v pondelok podľahla jedna osoba, 259 ľudí sa z neho už celkovo vyliečilo. Informovala o tom v utorok TASR hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

 

Ako priblížila, v pondelok pribudlo jedno úmrtie pacientky s pozitívnym testom na nový koronavírus z Domova sociálnych služieb Pezinok. Hospitalizovali ju v Univerzitnej nemocnici Bratislava. “Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19 tak stúpol na 14,” povedala.

Hospitalizovaných v súvislosti s novým koronavírusom je 207 pacientov. U 82 bolo ochorenie COVID-19 potvrdené, u 125 sa čaká na výsledky testov. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sa nachádza sedem pacientov, jeden je na umelej pľúcnej ventilácii.

Z koronavírusu SARS-CoV-2 sa vyliečilo 258 ľudí. Z tohto počtu bolo 61 hospitalizovaných v nemocniciach a 197 sa vyliečilo v domácej izolácii. Doposiaľ bolo celkovo 48.229 testov negatívnych.

V rámci výskytu nových prípadov sa päť osôb nachádza v Účelovom zoskupení pre operáciu (OP) Karusel. Jedna osoba sa nachádza v karanténnom stredisku vo Svidníku, jedna v karanténnom stredisku Vzdelávacie a doškoľovacie zariadenie VS – Financie Tatranská Lomnica a jedna v karanténnom centre v Pezinku. Z 26 nových prípadov má 14 osôb trvalý pobyt v okrese Prievidza. Najmladší pondelkový prípad má jeden rok, najstaršou je 83-ročná pacientka.