Zahraničné

Koronavírusom sa v Srbsku nakazili viacerí politici vládnucej strany

Ilustračné foto - Zdroj: pixabay.com

BELEHRAD – Novým druhom koronavírusu sa nakazili viacerí politici vládnucej Srbskej pokrokovej strany (SNS) vrátane ministra obrany Aleksandara Vulina či predsedníčky parlamentu Maji Gojkovičovej. Informovala o tom v sobotu rakúska spravodajská stanica ORF.

Gojkovičovú podľa srbskej tlačovej agentúry Tanjug previezli do nemocnice so zápalom pľúc, jej zdravotný stav je však dobrý. Vulin sa nachádza v domácej izolácii, nemá však žiadne symptómy ochorenia COVID-19 a cíti sa dobre, uviedol v sobotu rezort obrany. Nakazení sú aj predseda hospodárskej komory Marko Čadež, ktorý podľa vlastných slov od štvrtka pracuje z domu, ako aj vedúci vládneho úradu pre Kosovo Marko Djurič. Minulý týždeň v nedeľu usporiadala SNS vo svojom belehradskom sídle strany veľkú oslavu po tom, čo zvíťazila v parlamentných voľbách.

Počet prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 sa v Srbsku začal opäť zvyšovať po tom, čo došlo v krajine k zrušeniu príslušných opatrení v boji s pandémiou ochorenia COVID-19. Ak sa bude situácia takýmto spôsobom vyvíjať aj naďalej, srbský premiér Aleksandar Vučič plánuje pristúpiť k opätovnému zavedeniu prísnych obmedzení, napísal denník Die Welt. V krajine evidujú doteraz 13.500 potvrdených prípadov infikovaných a 265 úmrtí.