Regióny Banská Bystrica

Kováčová modernizuje rehabilitačné zariadenia. Pomôžu najmä deťom

Kováčová modernizuje rehabilitačné zariadenie. ZDROJ: ŠLÚ Kováčová
KOVÁČOVÁ – Moderné rehabilitačné zariadenie Thera Suite, ktoré umožňuje zlepšiť rozsah, stabilitu, rovnováhu i samostatnosť v pohybe detí s mozgovou obrnou či po úrazoch a operáciách, predstavili dnes v Špecializovanom liečebnom ústave Marína v Kováčovej. Ústav ho získal vďaka podpore Banskobystrického samosprávneho kraja vo výške takmer 25.000 eur.
“Toto zariadenie pomocou špeciálneho obleku, takzvanej dynamickej ortézy, závesného systému-pavúka a cvičebnej klietky umožní deťom v rôznych vekových kategóriách posúvať sa ďalej vo svojom vývoji,” uviedla primárka Špecializovaného liečebného ústavu Marína Katarína Reccabarenova.
“Napriek tomu, že toto nie je kompetencia samosprávneho kraja, som veľmi rád, že sme mohli podporiť zakúpenie tejto dôležitej pomôcky,” povedal pri predstavovaní zariadenia predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrej Lunter. “Je to zároveň aj poďakovanie zamestnancom tohto zariadenia, pretože sú to práve oni, ktorí svojou činnosťou a svojím srdcom pomáhajú deťom prekonávať ich ťažkosti,” dodal.
Ako upozornil riaditeľ Špecializovaného liečebného ústavu Kováčová Vladimír Sitarčík, nejde o jediné zariadenie, ktoré v tomto období získali a ktoré zlepší život klientom. Nedávno totiž začali používať aj novú hyperbarickú komoru, ktorá umožní zlepšiť zdravie deťom pri viacerých diagnózach.