Regióny Bratislava

Kraj začal opäť s opravou cesty medzi Pernekom a Rohožníkom. Rátajte s obmedzeniami

Medzi Pernekom a Rohožníkom opravujú cestu. ZDROJ: TASR/František Iván

BRATISLAVA – Bratislavský samosprávny kraj začal po zimnej stavebnej uzávere opäť s opravou cesty II. triedy medzi Pernekom a Rohožníkom. Doprava je v danom úseku striedavo vedená v jednom jazdnom pruhu. Práce by mali trvať do konca apríla. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja Lucia Forman.

 

“Aj tento úsek komunikácie sme vybrali práve z dôvodu rozsiahleho poškodenia vozovky, ako napríklad odtrhnutých krajníc, lokálneho poklesu vozovky, pozdĺžnych a priečnych trhlín. Zvolili sme technológiu recyklácie za studena na mieste, ktorá je nízkoodpadová a ekologickejšia,” skonštatoval predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Ide o dva úseky komunikácie, ktoré sa robia v súbehu, a to o cestu II/501 medzi Pernekom a Kuchyňou a cestu II/501 medzi Kuchyňou a Rohožníkom. Celkovo ide o približne 9,6 kilometra cesty, opravovanej na viacero etáp v celkovej hodnote takmer 4,4 milióna eur.

Bratislavský samosprávny kraj pri oprave využíva technológiu recyklácie za studena. Je založená na druhotnom využití materiálov už zabudovaných v konštrukcii vozovky. Pri tejto technológii je nevyhnutná aj tzv. technologická prestávka.