Krajskí poslanci by mali rozhodovať aj o dotáciách na regionálne projekty

PREŠOV – O dotáciách na regionálne projekty, výške príspevkov v školských zariadeniach, ako aj o finančnom krytí rekonštrukcie Múzea moderného umenia Andyho Warhola by mali v pondelok (13. 2.) rokovať poslanci Prešovského samosprávneho kraja na svojom zasadnutí. Zaoberať sa budú i vybudovaním Futbal Tatran Arény. Informovala o tom hovorkyňa kraja Daša Jeleňová.

 

„Vo výzve predsedu je plánované poskytnutie dotácií vo výške 400 000 eur, vo výzve poslancov 1,34 milióna eur, a vo výzve participatívny rozpočet 260.000 eur. Na programe bude aj úprava rozpočtu, s čím súvisí aj schválenie financovania výstavby štadióna Futbal Tatran Aréna v Prešove a uzavretie zmluvy o dielo,“ uviedla Jeleňová.

Krajskí poslanci sa budú zaoberať aj výškou príspevkov v školských zariadeniach a výškou úhrady nákladov v jazykových školách kraja. Taktiež budú schvaľovať finančné krytie na rekonštrukciu Krajskej knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove, Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach, bývalý internát Strednej odbornej školy lesníckej v Bijacovciach a Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej v Prešove.

Okrem toho majú poslanci na programe schvaľovanie vstupu do projektových cestných zámerov financovaných z cezhraničného programu Interreg Poľsko – Slovensko 2021 – 2027.

„Poslanci budú rozhodovať o schválení predloženia žiadostí o nenávratný finančný príspevok na zrealizovanie desiatich cestných úsekov v Prešovskom kraji. O predložení žiadosti o NFP budú rokovať aj v súvislosti s dobudovaním cyklistickej infraštruktúry Poloniny trail, 1. etapa, úsek Ulič – Uličské Krivé,“ dodala Jeleňová.

Viac o téme: dotácie, poslanci, Prešovský kraj, projekt, región, rozpočet, samospráva

Súvisiace články