Politika Zahraničné Top

Kremľu dochádza trpezlivosť: O týchto výrokoch chcú dôkazy

MOSKVA – Hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov vyzval dnes predstaviteľov Spojených štátov, aby dokázali svoje obvinenia, že Rusko bolo zapletené do počítačových útokov, aby ovplyvnilo americké prezidentské voľby.

“Mali by o tom prestať rozprávať alebo konečne predložiť nejaké dôkazy. Inak to všetko začína vyzerať nemiestne,” povedal hovorca Kremľa Peskov vo vyjadreniach zverejnených ruskou štátnou tlačovou agentúrou TASS. Peskov už skôr označil obvinenia za nepodložené, za “absurdný nezmysel”. Jeho výroky nasledovali po správe americkej televízie NBC News, že Putin bol údajne osobne zapletený do ruských hackerských útokov, aby ovplyvnil americké prezidentské voľby.

NBC News v správe uviedla, že nemenovaní americkí predstavitelia tvrdia o Putinovi, že osobne riadil únik materiálov demokratov získaných hackermi a aj ich ďalšie použitie.Nemenovaní predstavitelia povedali, že tieto tajné informácie o záležitosti pochádzajú od diplomatických zdrojov a špiónov pracujúcich pre spojencov USA, dodala televízia v správe.