Regióny Banská Bystrica

Kuriózne PÁTRANIE: Horskí záchranári hľadali TURISTOV, ktorí sa nestratili

Nočné pátranie sa skončilo úspešne. ZDROJ: Horská záchranná služba

NÍZKE TATRY – Horskú záchrannú službu včera vo večerných hodinách kontaktovali príbuzní a kolegovia dvojice turistov, 50-ročného muža a 46-ročnej ženy, s ktorými sa nedokázali spojiť. Ich pravdepodobnou trasou mala byť túra z Telgártu na Kráľovu hoľu a odtiaľ do útulne Andrejcová. O nočnom pátraní, ktoré sa skončilo v nedeľu nadránom, informovali horskí záchranári na svojej webovej stránke.

 

“Operačné stredisko tiesňového volania Horskej záchrannej služby požiadalo o lokalizáciu mobilných telefónov nezvestných a Prezídium Policajného zboru o súčinnosť policajnej hliadky z Pohorelej, ktorá prehľadala parkoviská pri Šumiaci a Telgárte. Osobné vozidlo turistov však nenašli. Horskí záchranári medzitým odišli hľadať nezvestné osoby do terénu. Jedna skupina postupovala z Pohorelej do útulne a druhá pokračovala do Telgártu a odtiaľ na Kráľovu hoľu,” opísala Horská záchranná služba.

Záchranári po príchode k útulni zistili, že hľadaná dvojica sa nachádza vo vnútri, je v poriadku a pomoc nepotrebuje. Ostala v útulni, odkiaľ mala v pláne v nedeľu ráno v túre pokračovať.