Lajčák na zasadnutí priblíži priebeh a výsledky slovenského predsedníctva v OBSE

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BRATISLAVA – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a úradujúci predseda Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Miroslav Lajčák sa v nedeľu 7. júla zúčastní na tradičnom výročnom zasadnutí Parlamentného zhromaždenia OBSE v Luxemburgu.

Ako informoval tlačový odbor ministerstva zahraničia, minister vo svojom prejave oboznámi prítomných poslancov o priebehu a výsledkoch prvých šiestich mesiacov tohtoročného slovenského predsedníctva. Následne bude spoločne s generálnym tajomníkom organizácie Thomasom Gremingerom diskutovať s poslancami Parlamentného zhromaždenia o výzvach, pred ktorými OBSE stojí.

Zasadnutia Parlamentného zhromaždenia OBSE sú fórom, kde poslanci 57 parlamentov účastníckych štátov a partnerských krajín organizácie diskutujú o aktuálnych otázkach v jednotlivých regiónoch OBSE. Výročné zasadnutie je jediné zasadnutie Parlamentného zhromaždenia OBSE v roku, na ktorom poslanci prijímajú rezolúcie a deklarácie. Miroslav Lajčák absolvuje v Luxemburgu aj bilaterálne stretnutie s generálnym tajomníkom OBSE Thomasom Gremingerom a s predsedom Parlamentného zhromaždenia OBSE Georgem Tseretelim.

Viac o téme: , Luxemburg, Miroslav Lajčák, OBSE, Predsedníctvo

Súvisiace články