Spoločnosť Domáce

Ledecký sa obul do vládnych opatrení. Podľa jeho slov sme zaspali

Vladimír Ledecký. Zdroj: FB / Je nás viac

BRATISLAVA – Poslanec Národnej rady (NR) SR Vladimír Ledecký (Za ľudí) hovorí, že nedokáže stráviť predstavu o rómskej osade obtiahnutej páskou a stráženej vojakmi. Uviedol to vo štvrtok na sociálnej sieti. Zdôraznil, že problém ľudí v osadách sa dotýka všetkých.

 

“Zaspali sme. Nekonali sme vopred, aj keď sme vedeli, čo sa môže stať a zákonite sa stane,” naznačil. V súčasnosti začínajú mať osady podľa neho vážny problém. Poslanec však dúfa, že nie je neskoro, a vyzýva na činy. Myslí si, že ak sa teraz pomôže ľuďom v osadách, pomôže sa tým všetkým. “Je potrebné zintenzívniť testovanie, zabezpečiť dôstojnú karanténu, vyslať kvalitnú asistenciu, posilniť modernú intervenciu,” vymenúva.

V piatich rómskych lokalitách na Spiši je v karanténe okolo 6000 ľudí. Podľa slov primátorky Krompách a starostov obcí Žehry a Bystrany sú zatiaľ disciplinovaní. Osady stráži polícia. O uzavretí niektorých osád, v ktorých sa vyskytli pozitívne prípady na nový koronavírus, informoval v stredu (8. 4.) večer hlavný hygienik SR Ján Mikas. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) zdôraznil, že opatreniami chcú predovšetkým chrániť ľudí.