Spoločnosť Kauzy Domáce Top

Lekári skúšajú postrelené dievča postaviť na nohy. Prekvapila ju dokonca ministerská vizita

Zdroj: FB / NÚDCH

BRATISLAVA – Stav postrelenej pacientky sa každým dňom zlepšuje. Mladú dievčinu, ktora bola v piatok v nesprávny čas na nesprávnom mieste, zasiahla počas streľby na Obchodnej ulici zrejme odrazená guľka. Nešťastná zhoda náhod však skončila dobre a študentka nebude mať žiadne trvalé následky, projektil jej nepoškodil žiadny z orgánov. Na jej stav sa boli osobne pozrieť aj dve ministerky – zdravotníctva a vnútra.

 

V piatok popoludní sa na bratislavskom mestskom bulvári na Obchodnej ulici strhla streľba. Tú iniciovali policajti voči agresorovi, ktorý pobehoval po ulici s nožom v ruke a slovne napádal okoloidúcich, ktorí si ho natáčali na telefóny. Streľbe na mestskom bulvári predchádzal útok na colníka Finančnej správy, ktorý sa v tom čase nachádzal na ministerstve financií. Podľa medializovaných informácií sa tam muž chcel dostať, zrejme kvôli splateniu dlhov, ktoré má. Colníka bodol nožom a následne utekal na Obchodnú ulicu, kde už zakročili muži zákona. Pred streľbou sa však ešte stihol pichnúť nožom.

Streľbou do zeme sa nešťastnou náhodou odrazil projektil smerom na druhú stranu. V tom čase miestom prechádzalo 15-ročné dievča, ktoré nábojnica zasiahla. Na videu bolo jasne vidieť, ako okrem agresora na zem padol aj nezaradený účastník na druhej strane ulice. Išlo práve o maloleté dievča, ktoré následne previezli do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou na bratislavských Kramároch. Tam podstúpila operáciu, počas ktorej jej z panvovej kosti vybrali projektil. Samotní policajti nevedia, akým spôsobom sa podarilo dievča zasiahnuť, postup polície bude prešetrovaný inšpekciou ministerstva vnútra.

Prvé kroky po operácii

Glob.sk informoval, že išlo o čistý priestrel, pričom projektil nepoškodil žiadny z orgánov a dievčina nebude mať trvalé následky. Z oddelenia ARO ju cez víkend preložili na štandardnú lôžkovú izbu, pretože jej stav sa po operácii vyvíjal dobre. Podľa našich informácií mali lekári dnes po prvýkrát po operácii postaviť dievča na nohy. To sa však rozhodli presunúť na zajtrajší deň, chcú ju ešte nechať odddychovať. V prípade, ak všetko pôjde hladko a nevyskytne sa žiadny problém, tak ju do konca týždňa pustia domov do domácej liečby. Zatiaľ nemá podľa našich informácií žiadne komplikácie a v prípade, ak sa žiadne nepreukážu, tak bude do piatku doma. Včera (t.j. pondelok 3. júna) sa boli na stav dievčaťa osobne pozrieť aj ministerka vnútra Denisa Saková a ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. Tie jej doniesli kvety a dary. 

Horšie je na tom však agresor, ktorý celú streľbu spôsobil. Ten je podľa hovorkyne Univerzitnej nemocnice Bratislava Evy Kliskej stále vo vážnom stave, a napriek tomu, že je stabilizovaný, je uvedený v umelom spánku a zostáva na oddelení ARO. Po streľbe ho záchranári odviezli do nemocnice, kde sa podrobil operácií. V stabilizovanom stave a pri vedomí je colník, ktorého bodol na ministerstve financií.

Ten bol rovnako, ako mladé dievča, pred pár dňami prevezený na štandardnú lôžkovú izbu, pretože sa jeho zdravotný stav vyvíja dobre. “Informovať sa o jeho zdravotnom stave sa boli priamo v nemocnici aj guvernér NBS a bývalý minister financií Peter Kažimír a prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová spoločne s priamymi nadriadenými nášho kolegu. Veríme, že náš kolega, rovnako ako ostatní zranení zo včerajšej tragickej udalosti, sa rýchlo zotavia,” uviedla Finančná správa na sociálnej sieti.

Galéria
Na mieste zostalo po streľbe množstvo bordelu. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Konanie polície a zasiahnutie maloletej bude prešetrované inšpekciou. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Na mieste sa vytvoril hlúčik zvedavých ľudí. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Policajti po streľbe zaisťovali stopy. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Muž sa pred streľbou bodol nožom do brucha. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Streľba sa strhla v piatok popoludní na Obchodnej ulici. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Agresora previezla sanitka do Univerzitnej nemocnice Bratislava. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Počas streľby do zeme zasiahli policajti omylom aj náhodnú okoloidúcu 15-ročnú študentku. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Agresor sa vyhrážal okoloidúcim ľudom, vrátane tých, ktorí ho prenasledovali a natáčali si ho na mobil. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Na miesto boli privolaní záchranári. Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky
Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Dievčina leží v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na bratislavských Kramároch. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
navigate_before
navigate_next