Zahraničná Spoločnosť Zahraničné Ekonomika

Letecká spoločnosť Qantas pozastaví všetky medzinárodné lety

Ilustračná fotografia: TASR / AP

SYDNEY – Najväčšia austrálska letecká spoločnosť Qantas vo štvrtok oznámila, že ešte tento mesiac pozastaví všetky medzinárodné lety. Vzhľadom na pandémiu koronavírusu pristúpia k tomuto kroku aj ďalšie austrálske aerolínie Virgin, uviedla agentúra AFP.

 

Spoločnosť Qantas informovala, že všetky jej medzinárodné lety budú pozastavené najmenej na dva mesiace po tom, ako austrálska vláda v stredu vyzvala obyvateľov, aby v snahe zabrániť šíreniu koronavírusu necestovali do zahraničia.

“Úsilie dostať pod kontrolu šírenie koronavírusu viedlo k veľkému poklesu dopytu po cestovaní, aký sme doteraz ešte nezaznamenali,” uviedol Alan Joyce, generálny riaditeľ spoločnosti Qantas. Dodal, že letecká spoločnosť dočasne prepustí počas pozastavenia letov 20.000 zo svojich 30.000 zamestnancov.

Austrália zatiaľ zaznamenala viac ako 700 prípadov nákazy novým koronavírusom, pričom ich počet každý deň výrazne stúpa. Úmrtí je v krajine zatiaľ šesť. Podľa úradov väčšinu nových prípadov nákazy tvoria osoby prichádzajúce zo zahraničia alebo tí, ktorí s nimi prišli do styku.