Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Letná sezóna 2023: NOVÉ priame linky z Bratislavy! Kam všade sa dá lietať?

letisko bratislava
Letisko M. R. Štefánika | ZDROJ: Facebook/Letisko Bratislava / Airport Bratislava

BRATISLAVA – Cestovanie patrí k obľúbenej činnosti mnohých Slovákov, ktorí túžia po objavovaní nových destinácií. S príchodom teplých dní začíname premýšľať nad tým, kde strávime letnú dovolenku. Obyvatelia západného a stredného Slovenska majú najbližšie Letisko M. R. Štefánika v Bratislave, z ktorého môžete odletieť do 18 rôznych krajín. 

 

Teraz je ideálna príležitosť nad tým, aby ste porozmýšľali, kam počas letných mesiacov vycestujete. Nemusíte chodiť na letiská do susedných krajín, množstvo zaujímavých destinácií ponúka aj naše bratislavské letisko. PR špecialistka BTS letiska Veronika Tóthová pre zRegiónu.sk prezradila, že letná sezóna 2023 prinesie 37 pravidelných liniek do 33 rôznych destinácií (kód letiska = destinácia). Dokopy môžete z hlavného mesta odletieť do 18 rôznych krajín.

“Destinácie a ich počet či frekvencia letov závisí aj od danej letovej sezóny. Letový poriadok v letectve sa mení 2-krát ročne, a to v závislosti od zmeny času, na letný a zimný čas. Od 25. marca 2023 začne platiť na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave letný letový poriadok na rok 2023. Tento letový poriadok bude platiť do ďalšej zmeny času, teda do 29. októbra 2023,” prezradila nám Tóthová.

Pribudnú až 4 nové priame linky

Novinky v podobe nových destinácií pribúdajú priebežne. Počas letnej sezóny 2023 sa môžete tešiť na 4 nové priame linky: Atény (Grécko), Podgorica (Čierna Hora), Kaunas (Litva) a Marsa Alam (Egypt).

letisko bratislava
Letisko M. R. Štefánika | ZDROJ: Facebook/Letisko Bratislava / Airport Bratislava

Veľkou novinkou je práve hlavné mesto Grécka, pričom táto destinácia môže prilákať množstvo zvedavých turistov aj zo Slovenska. Priama linka do Atén mala byť pôvodne spustená už 5. júna, pričom sa malo lietať dvakrát týždenne, v pondelok a vo štvrtok. PR špecialistka nás napokon informovala o zmene plánov. “Práve som sa dozvedela, že linka Atény je presunutá až na september, takže, bohužiaľ, do Atén sa bude lietať až od jesene. Toto sa niekedy v letectve stáva, že sa nám zo dňa na deň menia časy letov,” napísala nám.

Grécka metropola je nielen výborné spojenie na krásne grécke ostrovy, ale aj ako výborná prestupná stanica do ďalších destinácií v Ázii či Afrike. Linku bude prevádzkovať kvalitná letecká spoločnosť Aegean Airlines. Tá patrí do aliancie Star Alliance, kde funguje vernostný program Miles+Bonus. Let do Atén trvá približne 2 hodiny a letenky si môžete zakúpiť na tejto adrese.

Čo očakáva bratislavské letisko od tohtoročnej sezóny a ktoré krajiny môžete z nášho hlavného mesta navštíviť?