Politika Kauzy Domáce Top

Liberáli podali podnet na Danka, na proteste vystúpi aj Rybanič

BRATISLAVA – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) dnes podá podnet na disciplinárne konanie na predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS).

Ako na brífingu povedala poslankyňa NR SR za SaS Anna Zemanová, dôvodom podania podnetu mandátovému a imunitnému výboru je to, že Danko svojvoľne prerušil schôdzu parlamentu a zabránil poslancom v rokovaní o vyslovení nedôvery voči Robertovi Kaliňákovi.

Danko by sa mal vzdať mandátu

“Mojím názorom je, že Andrej Danko vážnym spôsobom ohrozil demokratické princípy fungovania SR garantované ústavou a znemožnil poslancom vykonávať svoj mandát a vyjadriť svoj názor hlasovaním. Dôvodom bol transparent, ktorý ležal na zemi a nikomu nebránil ani vo výhľade, ani v rokovaní. My tu hovoríme o rozkrádaní štátu a on o dvornej etikete a obliekaní poslancov. Takto to nemôže ostať,” povedala dnes Zemanová a dodala, že výbor by mal v uznesení NR SR odporučiť poslancovi Dankovi, aby sa vzdal mandátu poslanca.

Protesty  v Košiciach aj Bratislave

Poslankyňa Jana Cigániková na brífingu dodala, že strana dnes v spolupráci s OĽaNO organizuje aj dva protesty. Jeden bude v Bratislave pred Úradom vlády o 17:00 a druhý sa začína o 18:00 v Košiciach na Hlavnej ulici pri Dolnej bráne.

Poslanec Ľubomír Galko priblížil, že na protestnom mítingu v Košiciach vystúpi aj asistent poslanca Jozefa Rajtára Filip Rybanič. Práve Rybanič je známy tým, že z pozície pracovníka v banke si pozrel účty Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka.