Regióny Pezinok Nitra Trnava Topoľčany Top

BRUTÁLNA VRAŽDA Andrey Vlčekovej: Lipšic prehovoril o prípade

PEZINOK – Len v pondelok vyplávali na povrch nové skutočnosti o ohavnej vražde matky dvoch detí. Kriminalisti našli rozpustené telo Andrey Vlčekovej v sude s kyselinou. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic v utorok potvrdil, že s najväčšou pravdepodobnosťou znovu otvorí prípad.

 

V prípade nezvestnej Andrey, ktorú uniesli v roku 2016, by sa mohlo obnoviť konanie. Po tom, ako sa našli takmer s istotu jej pozostatky v plastovom sude pri prehliadke priestorov vo Veľkých Ripňanoch. Stíhať majú exmanžela brutálne zavraždenej Andrey, Miroslava Vlčeka (51) pre závažný zločin úkladnej vraždy. V tejto veci je už odsúdený za obmedzenie jej osobnej slobody na 12 rokov.

VEĽKÝ ZVRAT po rokoch! Nezvestnú Andreu Vlčekovú našli rozpustenú v sude s kyselinou

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic sa k prípadu vyjadril na dnešnom brífingu. „S pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou môžeme konštatovať, že v tomto sude boli rozpustené telesné pozostatky poškodenej,“ povedal s tým, že skutok, ktorý bol v minulosti kvalifikovaný ako zločin pozbavenia osobnej slobody, je po tomto náleze potrebné právne prekvalifikovať.  V tejto veci podal špeciálny prokurátor návrh na Okresný súd v Trnave na obnovenie konania. „Aj rodina poškodenej má právo vedieť, čo sa s ňou v roku 2016 stalo. Pevne verím, že v tejto veci bude na konci dňa spravodlivo rozhodnuté a osoba, ktorá je v súčasnosti podozrivá zo spáchania tohto skutku, sa bude zodpovedať za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy, ktorej sa mala dopustiť na svojej bývalej manželke,“ podotkol Lipšic.

Mladá matka bola nezvestná od roku 2016.
Zdroj: fb

Sud s objemom 220 litrov objavili pri prehliadke skladu vo Veľkých Ripňanoch. Tento sklad patril Vlčekovi. „Zo zaistených stôp z tohto suda, ktorý obsahoval kyselinu sírovú, sa podarilo zaistiť stopy, ktoré pripomínali fotokompozity, ktoré sú využívané ako biele plomby,“ doplnil Lipšic. Znalecké skúmanie podľa neho potvrdilo, že išlo o zubné výplne, ktoré mali byť zo zubov uvoľnené chemickou deštrukciou. Nájdené stopy porovnali tiež s údajmi zo zdravotnej dokumentácie Andrejinho zubára. “Porovnaním a analýzou údajov z tejto zdravotnej dokumentácie poškodenej je možné konštatovať zhodu pri všetkých predložených stopách, ktoré boli vyhodnotené ako zubné výplne,” spresnil s tým, že znalecký posudok kriminalistického a expertízneho ústavu je veľmi rozsiahly a obsahuje aj grafickú časť.