Spoločnosť Zahraničné

Loď MS Westerdam kotviacu v Kambodži opustili už všetci pasažieri

Batožina pasažierov, ktorí vystúpili z výletnej lode MS Westerdam zakotvenej pri pobreží Kambodže v prístave Sihanoukville ešte 15. februára 2020. Zdroj: TASR / AP

PHNOM PEHN – Loď MS Westerdam, ktorej pre obavy zo šírenia nového koronavírusu odmietli povoliť vstup do svojich prístavov viaceré ázijské krajiny, preto napokon zakotvila v Kambodži, opustilo aj zostávajúcich 233 pasažierov po tom, čo sa u nich nákaza koronavírusom nepotvrdila. Informoval o tom britský denník The Guardian.

 

MS Westerdam vplávala do prístavu v meste Sihanoukville 13. februára po tom, ako ju po vyplávaní z Hongkongu, kde doteraz zaznamenali viac než 60 prípadov nákazy koronavírusom a dve úmrtia, odmietlo päť krajín.

Povolenie na vylodenie pasažierov MS Westerdam odmietli vydať Thajsko, Japonsko, Taiwan, Guam a Filipíny. Stalo sa tak napriek tomu, že na palube plavidla nebol zaznamenaný žiaden prípad nového koronavírusu. Pôvodným cieľom plavby MS Westerdam bolo japonské mesto Jokohama.

Zvyšných 233 pasažierov odcestuje autobusmi do hlavného mesta Kambodže Phnom Penh. Tam podľa ministra dopravy prenocujú a následne odletia domov. Informácie potvrdil aj prevádzkovateľ plavidla, spoločnosť Holland America Line, podľa ktorej loď zostane v prístave v meste Sihanoukville, kde ešte na vírus testujú stovky členov posádky.

Na výletnej lodi sa nachádzalo dovedna 1455 pasažierov a 802 členov posádky.