Spoločnosť Domáce

Lubyová navštívila žiakov, ktorí boli po nehode autobusu hospitalizovaní

Zdroj: TASR / Pavol Zachar

BRATISLAVA – Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (nominantka SNS) bola v krízovom centre v Jelenci a následne vo večerných hodinách osobne navštívila všetkých žiakov, ktorí boli po nehode hospitalizovaní. TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu rezortu školstva.

 

“Dve deti sú v ošetrení na traumatológii v nemocnici v Nitre a tri na traumatológii v Nových Zámkoch. Ministerka koordinuje krízovú intervenciu a psychologickú pomoc pre školy, ktoré sú nehodou dotknuté,” poznamenal rezort školstva. Psychologické tímy rezortných centier pedagogického a psychologického poradenstva sú už odvčera zmobilizované a koordinované cez Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Nitre. “Pracovníci sú v kontakte s riaditeľmi nitrianskych škôl a pracujú s nimi psychologické tímy, ktoré pomôžu deťom aj pracovníkom škôl vyrovnať sa so stratami,” dodalo ministerstvo školstva.

Lubyová sa vo štvrtok dopoludnia zúčastní na mimoriadnom rokovaní vlády a následne podľa potreby navštívi dotknuté školy. Ako doplnila, malo by ísť najmä o jednu strednú odbornú školu v Nitre. “Sme v kontakte s pani riaditeľkou s tým, že či je vhodné a potrebné, aby sme išli priamo na miesto,” dodala Lubyová. Zároveň potvrdila, že hovorila so všetkými riaditeľmi dotknutých škôl. “Pokiaľ budú potrebovať ďalšiu pomoc, sú s nami vo veľmi tesnom kontakte. Snažíme sa aspoň takto cez psychologickú pomoc deťom, spolužiakom a rodinám uľahčovať tieto ťažké chvíle,” uzavrela.

Dvanásť obetí, z toho štyri maloleté deti, si vyžiadala dopravná nehoda, ktorá sa stala v stredu (13. 11.) na zlatomoravskej ceste I/65 neďaleko Malanty pri Nitre. Ďalších 15 ľudí sa zranilo.