Politika Domáce

Lučanský má čas do konca mesiaca, aby sa rozhodol o svojej funkcii

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Prezident Policajného zboru Milan Lučanský má čas do konca mesiaca, aby sa rozhodol, či pôjde na brannobezpečnostný výbor na odvolávanie alebo nebude traumatizovať spoločnosť a odstúpi sám z funkcie. Pred rokovaním Bezpečnostnej rady SR to v pondelok uviedol samotný Lučanský. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) hovorí, že má na miesto policajného prezidenta „pripravené persóny“.

 

„Do konca mesiaca mám priestor, aby som sa rozhodol, či pôjdem do toho výboru, či budem čakať na zmenu zákona alebo nebudem traumatizovať túto spoločnosť hádkami a odstúpim sám,“ uviedol Lučanský. Zároveň však dodal, že všetky možnosti sú otvorené.

Mikulec jeho možné odstúpenie nechcel bližšie konkretizovať, avšak priznal, že majú spolu dohodu. „Pokiaľ nebude definitívne rozhodnutie, tak nebudem komunikovať výsledky dohody,“ vysvetlil.

Na margo možnej Lučanského náhrady uviedol, že sú rôzne možnosti. „Máme pripravené nejaké persóny, takže pokiaľ by k tomu došlo, nenechali by sme Policajný zbor len tak bez vedenia,“ uzavrel minister.