Regióny Banská Bystrica Krupina Top

Ľudia v ŠOKU! Obcou sa ozývala STREĽBA, na ulici stáli VOJACI: Čo sa vlastne dialo?

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / AP, archív regiony.zoznam.sk

HONTIANSKE MORAVCE – Po obci sa pohybovali ozbrojení vojaci. Miestami bolo počuť výstrely či tóny posádkovej hudby. Ľudia ostali prekvapení a šokovaní, keď videli vojenské uniformy a autá, z ktorých vystupovali príslušníci ozbrojených síl Slovenskej republiky. 

 

Obyvatelia Hontianskych Moraviec ostali včera (v stredu 14.12. 2022) prekvapení, keď v obci videli množstvo príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Vojaci sa pohybovali ulicami a mnohí ľudia netušili, čo stojí za ich nečakanou návštevou. Viac svetla do celej veci vniesol až miestny úrad.

Ten na sociálnej sieti zverejnili oznam a vysvetlil, prečo po obci pochodovali vojaci. “Určite ste si všimli, že v našej obci sa dnes pohybovali príslušníci Ozbrojených síl SR (možno ste započuli streľbu či tóny posádkovej hudby),” poznamenali. Za týmto aktom stála smrť významného vojenského letca Branislava Šebeša, ktorý zomrel 9.12. 2022 vo veku 55 rokov. Pohreb sa konal 14.12. 2022. Uctiť sa ho rozhodli jeho kolegovia, príslušníci Ozbrojených síl Slovenskej republiky.