Zahraničné Spoločnosť

Maďarské nemocnice zatiaľ zvládajú zvýšený tlak. Nakazené sú 4 percentá zdravotníkov

Zdroj: TASR / AP

BUDAPEŠŤ – Nemocnice v Maďarsku zatiaľ zvládajú zvýšený nápor pacientov s ochorením COVID-19. Uviedol to v stredu v rozhovore pre komerčnú televíziu ATV primár Ústavu hematológie a infektológie Juhopeštianskej nemocnice Centrum János Szlávik.

 

Kým na začiatku prijímalo pacientov s ochorením COVID-19 šesť až sedem nemocníc, teraz ich už je 78. Nákazu novým druhom koronavírusu potvrdili štyrom percentám pracovníkov zdravotníctva, konštatoval Szlávik.

Situácia s počtom hospitalizovaných sa v Maďarsku zrejme v súčasnosti stabilizuje, nie je však vylúčené, že denný nárast úmrtí osôb s ochorením COVID-19 prekročí hranicu 170. “Čím viac pacientov bude musieť byť napojených na umelú pľúcnu ventiláciu, tým bude viac obetí na životoch,” dodal Szlávik.

Nákazu novým druhom koronavírusu v Maďarsku potvrdili v uplynulých 24 hodinách 3806 ľuďom. V súvislosti s ochorením COVID-19 zaznamenali ďalších 106 úmrtí. Počet infikovaných od začiatku pandémie stúpol na 185 687 a počet úmrtí na 4114. Aktuálne je nakazených 137 553 osôb, z ktorých 22 percent pochádza z Budapešti. Nemocničnú starostlivosť si vyžaduje stav 7718 pacientov, z nich je 656 napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.