Politika Domáce

Majerský nenavrhne exšéfa KDH Hlinu za podpredsedu hnutia

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Podpredseda KDH a predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský nenavrhne exšéfa hnutia Alojza Hlinu za podpredsedu. Pre TASR to potvrdil Majerský. Vie si predstaviť, že by bol Hlina členom prípadného poradného orgánu hnutia. Majerský je zatiaľ jediným oficiálnym kandidátom na šéfa KDH. Kresťanskí demokrati si budú voliť nové vedenie na sneme 22. augusta v Ružomberku.

 

Majerský nenavrhne Hlinu za podpredsedu vzhľadom na jeho odlišné názory. “Nechcem byť predsedom, ktorý bude neustále vysvetľovať niektoré vyjadrenia členov predsedníctva alebo podpredsedov,” vysvetlil pre TASR. Žiadosť o nomináciu Hlinu na post podpredsedu vníma Majerský ako nehodnú bývalého predsedu. “Považujem však za správne v prípade zvolenia za predsedu KDH iniciovať zriadenie poradného orgánu významných osobností, kde by mal Alojz Hlina špeciálne miesto,” dodal.

Za predsedu, podpredsedu i člena predsedníctva môže kandidovať každý člen KDH a svoju kandidatúru môže ohlásiť aj priamo na sneme. Poverený predseda KDH Pavol Zajac nebude kandidovať za šéfa strany, za predsedu podporí Majerského. Zajac si myslí, že Hlinov potenciál a schopnosti by sa dali v KDH využiť. Spomínala sa tiež kandidatúra bývalého funkcionára KDH Vladimíra Palka na tento post, ten ešte koncom júna na sociálnej sieti oznámil, že kandidovať nebude, hoci ho na to vyzývali regionálni predstavitelia hnutia.