Máme dva mesiace, inak skolabuje Schengen, tvrdí Tusk

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

ŠTRASBURG – Predseda Európskej rady Donald Tusk dnes varoval pred možným rozpadom schengenskej zóny v prípade, ak sa nepodarí súčasnú migračnú krízu zvládnuť do dvoch mesiacov.

„Nemáme viac než dva mesiace, aby sme dostali veci pod kontrolu,“ povedal podľa agentúry Reuters na zasadnutí Európskeho parlamentu v Štrasburgu.

Ak Európska únia nedokáže dostatočne kontrolovať svoje vonkajšie hranice, bude to znamenať jej zlyhanie ako politického projektu, povedal Tusk.

Mohlo by vás zaujímať:
Reklama

EÚ v súčasnosti čelí najväčšej migračnej kríze od čias druhej svetovej vojny. Len do Nemecka prišlo vlani viac ako milión migrantov a utečencov.

Viac o téme: Donald Tusk,

Komentáre k článku

Momentálne nie je pridaný žiadny komentár
Pridajte komentár

Súvisiace články