Žilina Domáce

Manželia SÚLOŽILI na stanici! Tvrdé precitnutie: Muž ide za to do basy

Dvojica si radovánky užívala na tejto železničnej stanici. Zdroj: FB/MSP Liptovský Hrádok

LIPTOVSKÝ HRÁDOK – Vskutku kuriózny pohľad sa naskytol policajtom, keď po privolaní dorazili na železničnú stanicu v Liptovskom Hrádku. Dvojica si to rozdávala priamo v čakárni. Policajti radovánky prerušili, týmto sa to však neskočilo. Prípad sa dostal až pred súd. Informuje o tom zilinak.skMY Liptov.

K pikantnej situácii, ktorá obletela sociálne siete, došlo začiatkom februára. „Vo večerných hodinách bolo hliadke Mestskej polície telefonicky nahlásené, že v priestoroch čakárne ŽSR sa nachádzajú dve osoby, ktoré tam súložia,“ informovala miestna mestská polícia. Muža a ženu prichytili priamo pri súloži, a následne privolali štátnu políciu, keďže mohlo ísť o trestný čin výtržníctva.

Polícia oboch aktérov, muža aj ženu, obvinila. Vo veci rozhodla prokuratúra aj súd. „Spoločným konaním sa dopustil fyzicky na mieste verejnosti prístupnom hrubej neslušnosti tým, že vyvolával verejné pohoršenie vykonávaním pohlavného styku, čím spáchal prečin výtržníctva,“ uvádza sa v trestnom rozkaze. Podľa tohto rozhodnutia išlo o manželskú dvojicu, ktorá sa prečinu dopustila pod vplyvom alkoholu a po vzájomnej predchádzajúcej dohode.

Zatiaľ čo žena zostáva na slobode, muž si posedí za mrežami. V prípade obvinenej ženy bolo trestné stíhanie uznesením prokurátora podmienečne zastavené. Naopak, mužovi udelil sudca trest odňatia slobody na štyri mesiace.