Politika Kauzy Domáce Top

Mariana Kotlebu preveruje polícia. Dôvodom je možné sexuálne zneužívanie

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA (Redakcia/TASR) – Mariana Kotlebu preveruje polícia. Deje sa tak na základe medializovaných informácií. Portál topky.sk zverejnil článok, v ktorom opisuje vzťahy šéfa ĽS Naše Slovensko s mladistvými dievčatami. Denník N následne informoval, že prípadom sa už zaoberajú príslušné orgány.

Aktualizované 17:20 o vyjadrenie ĽSNS

„Uvedená informácia bola odstúpená na preverenie na vecne a miestne príslušný útvar – OKP OR PZ BB s podozrením zo spáchania zločinu sexuálne zneužívanie,“ potvrdila pre denník hovorkyňa banskobystrickej krajskej polície Mária Faltániová.

Portál Topky.sk informoval, že Kotleba, ktorý v minulosti pôsobil ako učiteľ na gymnáziu v Banskej Bystrici, mal mať pomer s mladistvou študentkou. Tá otehotnela a tvrdila, že otcom je práve Kotleba.

Účelová diskreditácia Kotlebu pred voľbami

ĽSNS odmieta obvinenia týkajúce sa sexuálneho zneužívania predsedom strany Marianom Kotlebom. Pre TASR to uviedol podpredseda ĽSNS Martin Beluský.

“Uvedené informácie sú nepravdivé. Jediné dieťa, ktoré Marian Kotleba má, je syn Ľudovít s manželkou Frederikou. Tieto informácie už boli viackrát v minulosti na neho vytiahnuté ako pokus o jeho diskreditáciu a poškodenie mena,” komentoval.

Ako doplnil, Kotleba mal v minulosti dlhoročný vzťah so ženou, ktorá bola jeho rovesníčka. “Aj v tomto prípade niekto účelovo vyťahuje klamstvá pred voľbami, pretože obviňovať je jednoduché,” dodal.