Spoločnosť Domáce GPlus Top

Máte sa na čo tešiť. Televízie ponúknu počas sviatkov množstvo kultových filmov

Zdroj: youtube.com

BRATISLAVA – Sviatky pokoja, radosti a lásky sa nezadržateľne blížia. Aj tento rok televízie prinesú bohatý program s pestrou dávkou skvelých filmov. Zababušte sa do deky, pripravte si horúci čaj a poďte sa s nami pozrieť na najväčšie filmové highlighty, ktoré televízie ponúknu. 

 

Jednotka

Rozhlas a televízia Slovenska predstavila niekoľko noviniek, ktoré počas vianočných sviatkov odvysiela. Na Jednotke si diváci môžu pozrieť benefičný vianočný koncert pre deti z detských domovov Úsmev ako dar, televíznu klasiku Vianočné oblátky a tiež novú vianočnú rozprávku RTVS Vianočné želanie. ,,My sme s režisérom Petrom Bebjakom vo filme už niekoľko rokov hovorili, aby sme urobili rozprávku, ale nikto nám nedal šancu, až teraz. Dali sme do toho srdce a naše schopnosti,” povedal producent filmu Rasťo Šesták. Princeznú Michaelu si vo filme zahrala herečka Simona Kollárova, pre ktorú bol tento projekt prvou veľkou skúsenosťou. ,,Spolupráca s režisérom bola výborná,” povedala herečka.

 

Nakrúcanie rozprávky Vianočné želanie. Zdroj: RTVS / DNA Production

Pre veriacich si Jednotka pripravila film o živote Ježiša Krista Syn Boží. Taktiež nezabúda ani na deti, pre ktoré odvysiela rodinný filmový muzikál so Spievankou a Zahrajkom Spievankovo a kráľovná Harmónia. Tvorcovia televíznej štruktúry zaradili do programu aj klasiky Anjel pána 2 Cisárov pekár – pekárov cisár.

Jednotka myslí aj na Silvester a Nový rok, kedy diváci uvidia zábavnú šou Milujem Slovensko. Podľa režiséra a producenta Rada Štefanova sa podarilo do silvestrovskej epizódy dostať veľmi dobrých hostí. Medi nich patria Juraj Bača, Sima Martausová, Roman Pomajbo, Oľga Belešová a mnohí ďalší. ,,Atmosféra bola výnimočná, ja som bol spokojný. Kapitáni sa dali tak strhnúť, že zobrali spevákom mikrofóny a zaverečnú pieseň odspievali oni,” komentoval s úsmevom režisér Štefanov. Verejnoprávna televízia odvysiela aj projekt Najväčší Slovák, kde sa dozvieme prvú desiatku favoritov na víťaza. Moderovať ho bude Adela Vinczeová.

Dvojka

Dvojka nezaháľa, a na sviatky pripravila nový animovaný film RTVS Mimi a Líza – záhada vianočného svetla. Súčasťou vysielania budú klasiky ako Rysavá jalovica, kde sa predstaví Jozef Kroner v nezabudnuteľnej úlohe Adama Krta, KuboNa skle maľované, kde si v legendárnom muzikáli zaspomíname na Michala Dočolomanského.

 

Hostia sa počas nakrúcania relácie poriadne odviazali. Zdroj: rtvs.sk

Markíza

Komerčná televízia Markíza pripravila najžiadanejšie megahity, ale aj veľkú vianočnú premiéru. ,,K dokonalej vianočnej atmosfére neodmysliteľne patria dnes už klasické a bezpochyby kultové rozprávky, ktoré divákom opäť prinesie jedine Markíza. K tomu starostlivo vybrané premiérové tituly a nezabúdame ani na tých, ktorým všadeprítomný vianočný ošiaľ nie je celkom pochuti. Skrátka, máme pripravené niečo pre každého a každý si v ponuke trojice našich staníc nájde svoj obľúbený žáner,” uvádza televízia.

Diváci sa môžu tešiť na kultové filmy: Pyšná princezná, O statečném kováři, Princezna se zlatou hvězdou, Perinbaba, Tři oříšky pro Popelku, Soľ nad zlato, Mrázik, Pelíšky a nebude chýbať ani Pacho, hybský zbojník. Do programu zaradili aj rozprávky, či akčné filmy: Kúzeľná opatrovateľka, Hotel Transylvánia 2, Podfukári 2.

Markíza predstaví spomínanú vianočnú premiéru filmu Tri želania. Ten rozpovie príbehy niekoľkých podôb lásky: o trápeniach tínedžera, o láske medzi rodičmi, teda o varietnom kúzelníckom duu prežívajúcom krízu stredného veku a tiež o rodičovskej láske, v ktorej sa flákač a lámač dievčenských sŕdc snaží získať pozornosť a lásku svojho otca, úspešného hoteliera.

 

Markíza predstaví film Tri želania. Zdroj: markíza

JOJ

Televízia JOJ v predvianočný týždeň odvysiela premiérové Matky rebelky: Šťastné a veselé, špeciál Prázdniny: Vianočné dobrodružstvo, film Vianočná žúrka a S tebou mě baví svět, či vianočné špeciály Všetko čo mám rád a Inkognita.

Program počas Vianoc bude tiež veľmi pestrý. Pre divákov pripravili rozprávky: Doba ľadová, Snehová kráľovná, Ľadové kráľovstvo, Cililing a Zver-Nezver. Nesmie chýbať klasika Sám doma a všetky jeho diely.

Nezabúdajú ani na klasiku v podobe rozprávky Byl jednou jeden král. Príbeh rozpráva o kráľovi, ktorý chce odovzdať vládu jednej z troch dcér, a to tej, ktorá ho má najradšej. Drahomíra ho má rada ako zlato, Zpěvanka ako zlato v hrdle a Maruška ako soľ. Kráľa Maruška rozhnevá, vyženie ju zo zámku a rozkáže všetku soľ zničiť. Všetky princezné si medzitým nájdu ženíchov. Kráľ zistí, že aj jemu sa bude lepšie žiť vo dvojici a tak rozprávka končí veľkou spoločnou svadbou.

 

JOJ uvedie kultovú rozprávku Byl jednou jeden král. Zdroj: Československí státní film

Redakcia odporúča na Štedrý deň

07:10 Pyšná princezná (Markíza)

11:55 Úsmev ako dar (Jednotka)

14:00 Byl jednou jeden král (JOJ)

16:00 Vianočné oblátky (Jednotka)

17:10 Perinbaba (Markíza)

19:00 Tři oříšky pro Popelku (Markíza)

20:40 Tri želania (Markíza) / Vianočné želanie (Jednotka)

Redakcia odporúča na Prvý sviatok vianočný

09:05 Plavčík a Vratko (Markíza)

13:55 Soľ nad zlato (Markíza)

15:00 Sám doma (JOJ)

17:20 Mrázik (Markíza)

20:10 Kubo (Dvojka)

20:30 Kúzelná opatrovateľka (Markíza) / Deväť životov pána Fúzika (JOJ)

Redakcia odporúča Druhý sviatok vianočný

08:10 O statečném kováři (Markíza)

09:45 Kráľ Drozdia brada (Markíza)

10:20 Ľadové kráľovstvo (JOJ)

11:35 Princezna se zlatou hvězdou (Markíza)

13:05 Pelíšky (Markíza)

14:20 Sám doma 2 (JOJ)

16:50 Sám doma 3 (JOJ)

17:15 Pacho, hybský zbojník (Markíza)

20:30 Cesta domov (JOJ) / Cisárov pekár – pekárov cisár (Jednotka)

Galéria
Tri oriešky pre Popolušku. Zdroj: markíza
Kiššová si na Vianoce pozrie rozprávku Pyšná princezná. Zdroj: markíza
Tři oríšky pro Popelku. Zdroj: markíza
Princezná se zlatou hvězdou. Zdroj: markíza
Tři oríšky pro Popelku. Zdroj: markíza
Soľ nad zlato. Zdroj: markíza
Hotel Transylvánia 2. Zdroj: markíza
Kúzeľná opatrovateľka. Zdroj: markíza
Jak dostat tatínka do polepššovny. Zdroj: markíza
Mrázik. Zdroj: markíza.sk
Pelíšky. Zdroj: markíza.sk
navigate_before
navigate_next