Politika Spoločnosť Domáce

Matovič mal na diaľnici nehodu. Nestihol kvôli nej prísť do parlamentu

Igor Matovič. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – (Redakcia, TASR) Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič mal počas svojej cesty do Bratislavy na schôdzu Národnej rady nehodu. Na diaľnici do neho počas toho, ako stál v kolóne, vrazil iný vodič. O udalosti informoval sám poslanec na sociálnej sieti. 

 

Podľa Matovičovho opisu celého incidentu stál v zápche na dialnici, keď do neho zozadu vrazil vodič iného auta, ktorý nestihol dobrzdiť. Zároveň Matovičovo auto po náraze odhodilo do pred ním stojaceho vozidla.

Matovič bo na ceste na rokovanie Národnej rady. Jeho hnutie OĽaNO malo na 10:40 ohlásený tlačový brífing venovaný stratifikácií nemocníc, ktorý však Matovič nestihol. Tiež sa nemohol zúčastniť hlasovania pléna Národnej rady o 11. hodine.

Avizované problémy

Cesta do Bratislavy v smere od Trnavy sa v stredu ráno podľa hlásení vodičov výrazne predĺžila, a to aj o viac ako hodinu. Situáciu komplikovala nehoda na diaľnici D1 za Sencom a tiež vytvorená kolóna pri vjazde do Bratislavy pred Prístavným mostom, o oboch informovalo Stella centrum. Zdržali sa aj tí vodiči, ktorí prichádzali do hlavného mesta z opačnej strany. Zdržanie hlásili na diaľnici D2 za Stupavou.