Politika Domáce

Matovič podľa Smeru-SD poprel budovaný imidž politika, ktorý bojuje proti korupcii

Zdroj: TASR / Jakub Kotian

BRATISLAVA – Úrad vlády SR mal podľa informácií Smer-SD podpísať 31. marca zmluvu na právne služby s advokátskou kanceláriou Michala Miškoviča. Podľa strany tým premiér Igor Matovič (OĽANO) poprel budovaný imidž politika, bojujúceho proti korupcii. TASR o tom informoval vedúci tlačového oddelenia Smer-SD Ján Mažgút.

 

“Advokátska kancelária Michala Miškoviča podpísala zmluvy na právne služby všade tam, kde inštitúciám a organizáciám šéfujú nominanti OĽANO,” upozorňujú sociálni demokrati, podľa ktorých má táto advokátska kancelária podpísané zmluvy s týmito organizáciami v hodnote jeden milión eur. Podľa Smeru trvalo “až desať dní”, kým premiér Matovič po svojom vymenovaní prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, podpísal zmluvu s týmto právnikom.

“Prípad advokáta Miškoviča potvrdil jediné. Dnes je už jasné celej slovenskej verejnosti, že Igor Matovič absolútne a na celej čiare poprel svoj desať rokov budovaný imidž politika, ktorý nekompromisne bojuje proti korupcii, klientelizmu a biznisu našich ľudí, a to hneď v desiaty deň od nástupu do svojej funkcie premiéra,“ uzavrel podpredseda strany Erik Kaliňák.